Radio RAM na Walentynki! (Zdjęcia)

Monika Jaworska | Utworzono: 08.02.2014, 09:42 | Zmodyfikowano: 16.02.2014, 07:37
A|A|A

fot. radioram.pl

W naszym studiu na terenie Domu Handlowego Renoma zabrzmiała francuska muzyka, było smacznie i stylowo.  Spotkaliśmy się pod hasłem „Z miłości do Paryża” – Monika Jaworska i jej goście z dużą werwą opowiadali więc o Paryżu, o tym jakim znają go turyści i sami paryżanie, o tym jak się zmienia i dlaczego tak łatwo się w nim zakochać.

Anna Karp - Prezes Zarządu szkoły języka francuskiego „Alliance Française” wspominała, że Paryż zauroczył ją już w czasie studiów na Sorbonie, dlatego chętnie wraca tam co rok i korzysta z bogatej oferty kulturalnej miasta – polecając szczególnie spektakle operowe i wystawy we wspaniałych paryskich muzeach. O Paryżu i jego mieszkańcach opowiadali też rodowici Francuzi - Jerome Gaborit mieszkający we Wrocławiu nauczyciel języka francuskiego, który pochodzi spod Bordeuax oraz paryżanin Benjamin Ferte (teraz z Trzebnicy). Gościem specjalnego studia Radia RAM był również stylista Michał Karbowski, który wyjaśnił sekrety paryskiego szyku, a szef kuchni Hotelu Monopol Łukasz Budzik podpowiedział, jakie francuskie potrawy są najlepsze i jak przyrządzić pyszny deser Melba.

Każdy, kto skorzystał z zaproszenia do naszego walentynkowego studia oprócz kawy i croissantów, otrzymywał upominki od DH Renoma i Radia RAM. Nic dziwnego, że humory dopisywały. Dziękujemy za Waszą obecność, a szczególne podziękowania dla naszej słuchaczki Krystyny Oziewicz, która bardzo ciekawie opowiadając podzieliła się swoją wiedzą o Paryżu i o polskich tropach w tym mieście.

W konkursie, w którym do wygrania była wycieczka do stolicy Francji, zwyciężył SMS Gabi Sojdy, która na pytanie: „Dlaczego chcesz przeżyć romantyczną przygodę w Paryżu?” – odpowiedziała:
„Dlaczego chciałabym zabrać mojego ukochanego męża do tego romantycznego miasta? Ponieważ chciałabym mu pokazać, co znaczy być romantycznym. On niestety z tych co na widok romantycznej kolacji przystrojonej w 101 świeczek pyta: „a co tyle świeczek? Umarł ktoś?” Po czym zapala światło, bo „lubi widzieć co je, ale i tak go kocham od 19 lat!” – zwycięzcom życzymy bon voyage! A wszystkim dużo szczęścia nie tylko z okazji święta zakochanych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować