Audio-wizualny Muzyczny Wrocław

Maciej Szabatowski | Utworzono: 29.01.2014, 13:33 | Zmodyfikowano: 29.01.2014, 15:33
A|A|A

Domenę audio reprezentować w dzisiejszym programie będzie wrocławska wokalistka jazzowa Katarzyna Stankowska.


Katarzyna Stankowska
należy do ścisłej czołówki polskiego jazzu. Urodziła się we Wrocławiu, 
w rodzinie o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Swoje pierwsze kontakty z improwizacją 
i jazzem rozpoczęła jeszcze w czasach licealnych. W 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katedrze Fortepianu.

W swojej wokalistyce Kasia wykorzystuje technikę scatu, a głos traktuje w sposób instrumentalny, prezentując jednocześnie niesłychany zmysł harmoniczny i zdolności improwizatorskie. Szczególnie dobrze czuje się we własnych opracowaniach standardów jazzowych. Wielki talent, jazzowy feeling 
i stale doskonalone umiejętności połączone z wdziękiem Kasi zawsze spotykają się z uznaniem publiczności. O tym, że jazzowe śpiewanie do łatwych nie należy, świadczy choćby fakt jak niewiele nazwisk pojawia się w tej dziedzinie.

Jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalistów Jazzowych Zamość 2001 - jednej z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych na terenie Europy. Zdobyła również nagrodę indywidualną podczas Festiwalu Jazz nad Odrą 2000 za najciekawszą interpretację piosenki 
o Wrocławiu. 

W sierpniu artystka nagrała teledysk do swojej autorskiej piosenki „Powiedz tak” 
ze znakomitymi muzykami i tancerzami, a obecnie pracuje nad programem na kolejną płytę.

O jej twórczości oraz płycie opartej na twórczości Władysława Szpilmana porozmawiam z artystką w pierwszej godzinie programu.


Druga godzina Muzycznego Wrocławia stać będzie pod znakiem sztuk wizualnych. Do studia zaprosiłem znaną i cenioną w kraju i zagranicą wrocławską VJ-kę EMIKO.

Projekty VJ EMIKO należą do kategorii eksperymentalnych video art'ów łączących motyw ciała, jego ruch z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy.

Wizualizacje VJ EMIKO to filmowo - fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. Za pomocą ciekawych i charakterystycznych dla niej środków wyrazu nadaje obrazom czystą i minimalistyczną formę - pierwszoplanowym elementem staje się emocjonalnie nacechowane ludzkie ciało przedstawione w zmysłowy, niemal oniryczny sposób w wielu przestrzennych konfiguracjach.

Oszibarack + VJ Emiko @ Tauron Nowa Muzyka 2013 / Katowice / Poland from vjemiko on Vimeo.

tumblr: http://vjemiko.tumblr.com
web: http://vimeo.com/vjemiko
fb: https://www.facebook.com/emikovjZapraszam
Maciek Szabatowski 


MUZYCZNY WROCŁAW: Kasia Stankowska, VJ Emiko
Emisja:
środa g.18:00-20:00
kontakt: [email protected]
 

REKLAMA

To może Cię zainteresować