Rowerzysta Twój wróg (Wideo)

Radio RAM | Utworzono: 27.01.2014, 07:52 | Zmodyfikowano: 27.01.2014, 06:54
A|A|A

fot. YT

Okazuje się jednak, że choć infrastruktura w stolicy regionu jest na coraz lepszym poziomie, cykliści wciąż nie mają powodów do zadowolenia. Bo brakuje nam (wszystkim) elementarnej kultury.

Do sieci trafił film, na którym widać, jak wygląda na co dzień jazda rowerem we Wrocławiu. Ścieżki rowerowe są, ale piesi nie odróżniają ich od chodnika.

I tak na klipie można zobaczyć, jak np. jego autor jadąc rowerem kolejno omija slalomem spacerujących mieszkańców. Na swej drodze spotyka także zaparkowane samochody.

Zobaczcie wideo:

Tymczasem w 2014 roku we Wrocławiu mają powstać kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Cykliści będą mogli wkrótce skorzystać z nowego fragmentu na Powstańców Śląskich (Odcinek od ulicy Wielkiej do Ronda).

Według informacji portalu mmwroclaw.pl w 2014 roku urzędnicy zaplanowali także:

połączenie ścieżki rowerowej Grota Roweckiego z ul. Borowską, budowę progów przyjaznych dla rowerzystów na jezdniach, budowę przejazdu rowerowego Bogusławskiego - Świdnicka, przebudowa ul. Mińskiej (zorganizowanie tam dwukierunkowej drogi rowerowej na odcinku Tyrmanda - Zagony) oraz budowę nowych ciągów pieszo-rowerowych (na ul. Przyjaźni, Racławickiej, Okulickiego, Nowowiejskiej na odcinku od Piastowskiej do Wyszyńskiego) oraz Wyszyńskiego na odcinku od Sienkiewicza do Prusa.


REKLAMA

To może Cię zainteresować