Pat Metheny powraca z Unity Group

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 26.01.2014, 04:22 | Zmodyfikowano: 26.01.2014, 03:24
A|A|A

Po sukcesie jaki Pat odniósł z Unity Band w 2012 roku - album pod tym tytułem i światowa trasa koncertowa - teraz muzyk postanowił pójść za ciosem. Do poprzedniego, znakomitego składu: Hris Potter – saksofony tenorowy i sopranowy oraz klarnet; Ben Williams – akustyczny bas; Antonio Sanchez – perkusja, został zaproszony włoski multiinstrumentalista Giulio Carmassi.

W ten sposób powstał zespół, który miał z całą i niezwykłą mocą ukazać blisko 40-letni dorobek i umiejętności 20-krotnego zdobywcy nagród Grammy.

- Tutaj całość jest ważniejsza niż suma tworzących ją elementów. Chodziło mi o to, abyśmy dalej wspólnie mogli tworzyć coś wyjątkowego – mówi o grupie jej lider, Pat Metheny. I dodaje: - Jeśli album "Unity Band" to film czarno-biały, to płyta "Kin" jest niczym wersja do kin IMAX, w pełnej palecie barw. Mająca jednak pewien rdzeń, siedzący pośrodku całości.

- Niesamowici, inteligentni wirtuozi wędrują od ognistego grania postbopowego, przez ballady inspirowane country aż po triumfalne hymny na syntezatorze gitarowym - tak o albumie wyraził się recenzent prestiżowego angielskiego "Guardiana".

Pat Metheny Unity Group KIN (‹›) - premiera 3 lutego 2014

W trakcie światowej trasy koncertowej prom,ującej wydawnictwo, Pat Metheny Unity Group odwiedzi w maju Bielsko-Białą, Poznań, Warszawę i Szczecin.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować