Muzyczny Wrocław z muzyką na żywo!

Maciek Szabatowski | Utworzono: 14.01.2014, 15:05 | Zmodyfikowano: 21.01.2014, 20:26
A|A|A

Za nami drugie wydanie programu Muzyczny Wrocław. Na 89,8 FM mieliśmy wczoraj wielką przyjemność zaprezentować Wam na żywo sylwetkę oraz twórczość lubelskiego wokalisty Michała Wendekera.

WNDKR, pod takim przydomkiem występuje, to posiadacz jednego z obecnie najciekawszych i  najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej, o czym mogliśmy przekonać się podczas jego wizyty w naszym studiu.

Michał zawitał do Muzycznego Wrocławia na chwilę przed koncertem we wrocławskim klubie Łykend i specjalnie dla słuchaczy Radia RAM z gitarą akustyczną w dłoni wykonał dwie kompozycje, w tym utwór "Worth a Try", który ma się znaleźć na jego nowej EPce wydanej pod czujnym okiem Piotra Waglewskiego (Emade).

Tak na antenie Radia RAM opowiadał nam o swoich pierwszych muzycznych krokach:

- Pierwszym isntrumentem był głos, zaczęło się od chóru na wczesnym etapie mojego życia. To mi bardzo dużo dało, dobrze było móc wyrobić w sobie odpowiednie nawyki. Z instrumentami zaczynałem od pianina, lecz przygoda z nim miała dość dramatyczne zakończenie. Złamałem bowiem rękę, a ta została źle złożona, co uniemożliwiło mi grę na tym instrumencie. Przerzuciłem się więc na inny instrument, padło na gitarę i gram na niej już od ponad 15 lat. To jest mój podstawowy instrument i na nim czuję się najpewniej.

Wendeker bardzo wprawnie porusza się w różnych rejonach muzycznych, w jego twórczości dominują jednak elementy rocka, bluesa oraz estetyki soulowej. Po którą z tych estetyk sięga najchętniej?

- Najbliżej jest mi zdecydowanie do muzyki rockowej - mówi Wendker. - Uwarunkowała to moja wieloletnia gra na gitarze, od której zaczynałem i która stanowi podstawę do pisania moich piosenek. Ciągnie mnie także do klimatów elektronicznych, do konstruowania bitów i chciałbym zmierzyć się także z tą estetyką. (...) Staram się obecnie trochę eksperymentować, na chwilę przed pracą pierwszym albumem i zaczynać od nieco innych punktów wyjścia, od melodii pisanych na pianino, od rytmu, by sprawdzić dokąd te nowe kompozycje będą zmierzać.

My za Michała trzymamy kciuki, a Waszej uwadze polecamy obie kompozycje, które WNDKR wykonał solo w studio Muzycznego Wrocławia.WNDKR - DOTYCHCZASOWA DYSKOGRAFIA:

"True" 2012 Posłuchaj
"Underdog" 2013 (Karrot Komando/Polskie Radio) Posłuchaj 

Więcej informacji:
wndkr.com/
www.facebook.com/wndkr

REKLAMA

To może Cię zainteresować