Co nam przyniesie rok 2014?

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 07.01.2014, 22:19 | Zmodyfikowano: 07.01.2014, 21:23
A|A|A

Joan As Police Woman - multiinstrumentalistka, autorka utworów o niezwykle życiowym zabarwieniu - w marcu tego roku ma zamiar wydać swój kolejny album.

Album będzie nosił tytuł „The Classic”, podobnie jak nagranie promujące całość.

To będzie już czwarte wydawnictwo wokalistki. Poprzednie zostały świetnie przyjęte i odniosły sukces w wielu zakątkach świata.

- Joan chciała stworzyć muzykę głęboko zakorzenioną w intymnej, wręcz elementarnej tradycji soulu, równocześnie łącząc ją ze swoim łagodnym i spokojnym temperamentem - zapowiada wydawca.

- Jestem w najlepszym momencie mojego życia - mówi Joan Wasser, rekomendując wydawnictwo.

Tori Amos "Unrepentant Geraldines"

Po premierze musicalu "The Light Princess" artystka zapowiedziała premierę 14 już albumu w karierze.

Jak na razie znamy jedynie tytuł wydawnictwa -  "Unrepentant Geraldines". Artystka nie zdradza żadnych innych szczegółów - wiemy jedynie, że album ukaże się wiosną tego roku. Wtedy też Tori Amos wyruszy w pierwszą, europejską część trasy koncertowej, w trakcie której odwiedzi m.in. Dublin, Londyn, Wiedeń, Paryż, Amsterdam, Warszawę czy Moskwę.

Niedawno artystka z powodzeniem zakończyła pracę nad muzyką do musicalu "The Light Princess". Premiera widowiska, za którego warstwę słowną odpowiadał Samuel Adamson, odbyła się 9 października w londyńskim Lyttleton Theatre. Widowisko zostało już nominowane do Best Musical w plebiscycie Evening Standard Theatre Awards.

"Unrepentant Geraldines" będzie następcą symfonicznego "Gold Dust" z października 2012 roku.

Robie Williams wyrusza w wielką trasę koncertową po Europie. Najbliżej Polski będzie go można zobaczyć w Pradze i Berlinie.

Robie Williams "Swings Both Ways"

„Swings Both Ways” to już drugi album Williamsa, w którym nawiązuje do "złotych" lat swingu.

Możemy tu usłyszeć tak znakomitych gości jak: Lily Allen, Michael Buble, Kelly Clarkson, Olly Murs czy Rufus Wainwright.

Obok klasyków: „Dream A Little Dream” (feat. Lily Allen), “I Wan’na Be Like You” (feat. Olly Murs) czy “Little Green Apples” (feat. Kelly Clarkson), pojawiają się premierowe nagrania skomponowane przez Williamsa i Guya Chambersa. Przypomnijmy - ten ostatni jest współautorem tak wielkich hitów Robiego Williamsa jak: „Angels” czy „Milenium”.

- Początkowo planowałem żeby była podobna do poprzedniej, ale szybko sobie uświadomiłem, że to właściwie nie jest to czego chciałem. Dlatego ta płyta jest inna, tym razem to nie same covery. Miałem w zanadrzu pewne piosenki, które chciałem pokazać światu, a które przy odrobinie szczęścia mogłyby stać się częścią czyjegoś życia - mówi o wydawnictwie Williams.

Dużo mówi się o premierze nowego albumu norweskiego duetu Royksopp. Ma to nastąpić w ciagu kilku najbliższych miesięcy. Póki co muzycy udostępnili za darmo nagranie, które ma podsumować ostatnie 12 miesięcy! Kompozycję "Twenty Thirteen" feat. Jamie Irrepressible można pobrać z oficjalnej strony internetowej zespołu.

Nową płytę przygotowuje też Bobby Womack.

Na wydawnictwie, którego tytułu jeszcze nie znamy, mają pojawić się znakomici goście: Stevie Wonder, Snoop Dogg, Rod Stewart oraz Levert.

W czerwcu 2012 roku Bobby Womack wydał swój pierwszy po bardzo długiej przerwie album "The Bravest Man in the Universe".

REKLAMA