Wrocławski Festiwal Form Muzycznych i Bracia

Radio RAM | Utworzono: 05.11.2013, 10:37
A|A|A

mat. prasowe

Młodzież gra tutaj własne kompozycje pisane do swoich tekstów, a jurorzy festiwalu starają się wyłowić z cienia i zaprezentować szczególnie te osobowości muzyczne, których jeszcze nie wypatrzyli inni.

Okazywało się wielokrotnie, że nagroda na Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych stawała się dla zespołu dobrą wróżbą. To właśnie o głosie Eweliny Lisowskiej zasiadający w jury VIII WFFM Grzegorz Jabłoński powiedział – światowy poziom!

Dziś wokalistka ostro brzmiącej (i nagrodzonęj Grand Prix) grupy Nurth wydała solową płytę („Aero-plan”), a na tegorocznym festiwalu w Opolu przypadła jej nagroda SuperJedynki dla Artystki Roku.

Równie dynamicznie toczą się kariery innych młodych artystów, dla których scena w Ośrodku Działań Twórczych Światowid była jedną z pierwszych miejsc publicznej prezentacji. Wystarczy wspomnieć występującego z sukcesem na Woodstocku 2013 Kamila Bednarka (razem ze Star Guard Muffin nagrodzony na VI WFFM) czy szczecinecką Materię (Grand Prix VII WFFM) – zespół w maju tego roku po raz kolejny pokazał siłę swojej energii, grając w finale programu Must Be The Music.

Nie próżnują i ubiegłoroczni beneficjenci festiwalu. Laureat Grand Prix - poznańska formacja Omni Modo, dla której występ na X WFFM był pierwszym dużym sprawdzianem własnej twórczości, pilnie pracuje nad debiutanckim krążkiem, mając już także na koncie premierę swojego utworu na antenie radiowej Trójki! Michał Sobierajski (wokalista nagrodzonego na X WFFM zespołu Eugeniusz Kowalski) z sukcesem występował w  2. edycji programu „The Voice of Poland” - jeden z utworów Eugeniusza Kowalskiego pojawi się już wkrótce na płycie Ram Cafe 8.

Światowid czeka na zgłoszenia!!!
Na festiwalu wystąpić może każdy zespół – bez względu na rodzaj uprawianej muzyki, warunkiem jest prezentacja własnych utworów, nie posiadanie w swoim dorobku oficjalnych wydawnictw muzycznych oraz brak podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych. Organizatorzy czekają na karty zgłoszenia (do pobrania na stronie www.swiatowid.net.pl) oraz materiał demonstracyjny zespołów (3 autorskie utwory grupy w formacie MP3) do 10 listopada 2013 r. Należy je przesłać na adres adam@swiatowid.net.pl. Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone 13 listopada 2013 r. na stronie www Ośrodka.

XI Wrocławski Festiwal Form Muzycznych
Przesłuchania konkursowe na scenie ODT Światowid: 29 - 30 listopada 2013 r.
ODT Światowid ul Sempołowskiej 54A Wrocław

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł.

Koncert laureatów
Klub Muzyczny Alibi (ul. Grunwaldzka 67)
1 grudnia 2013 r. godz. 17.00. 
Wystąpią trzy nagrodzone przez jurorów grupy oraz gościnnie zespół BRACIA
bilety: 35 zł na przedsprzedaży; 40 zł w dniu koncertu.

BRACIA
Zadebiutowali płytą „Fobrock” w 2005 roku, która została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyki (2006, kategoria „płyta rock/metal”). Podczas TOPtrendów w 2007 roku za utwór „Jeszcze raz” dostali nagrody we wszystkich czterech kategoriach: „Nagrodę Główną”, „Nagrodę Internautów”, „Nagrodę Dziennikarzy” oraz „Nagrodę Miasta Sopotu”. W 2009 roku zespół Bracia otrzymał nominację do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii „Grupa roku”, a Piotr Cugowski nominację w kategorii „Wokalista roku”. W sumie wydali cztery płyty, odbyli trasy koncertowe m.in. po USA i Kanadzie (2012).

REKLAMA