Czas na Relaks - Strefa Stylu Radia RAM

Anna Fluder | Utworzono: 17.05.2013, 15:24
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

O tym, że relaks, wewnętrzny spokój  i odprężenie są ważne dla zdrowia wiadomo nie od dziś, ale jak ten stan uzyskać? Czynników składających się na nasze dobre samopoczucie jest wiele..

Nasi eksperci podpowiadali, jak to uzyskać.. czyli jak dbać o siebie, jak zdrowo i smacznie się odżywiać, a także gdzie wyjechać na wakacyjny odpoczynek.

Pani Justyna Matyja - Zybura dietetyk i manager Restauracji Novocaina zaproponowała "coś" fit na słodko i na ostro, a także zwrócia naszą uwaga na etykiety produktów lekkich, nie zawsze tak nisko kalorycznych jak zapowiada ich nazwa.

Doktor Małgorzta Protasewicz-Nowicka z Kliniki Stomatologicznej Q Clinic o tym ,jak zadbać o zęby by uśmiech był piekny i naturalny. Bo nie zawsze najbielsze i najrówniejsze to te najpiękniejsze.

Eksperci z Klinik Ziemlewski, Pani Natalia Boruszczak - dyplomowany kosmetolog i Pani Dorota Milczarek - instruktor odnowy biologicznej podpowiadały jak w krótkim czasie poprawić jędrność i gładkość twarzy, a także pozbyć się tkanki tłuszczowej i tego, co zalega w najprzeróżniejszych partiach naszego ciała, by czuć się dobrze w swojej skórze.

Pan Łukasz Terlikowski ze Studia Culinary Solutions & slow food bistro wyjaśniał, czym jest live cooking i jak można podglądając fachowców kucharzy samemu nauczyć się gotować.

Ekspert z biura podróży ITAKA Pan Kacper Haluch podpowiadał gdzie wybrać się i relaksować tak, by urlop nie był udręką, a odpoczynkiem jakiego potrzebujemy. Bo najważniejsze to znać swoje potrzeby, a potem wybierać.. np. Grecję z rodakami, albo nowo odkryta wyspę na końcu świata..bezludną!

To oczywiście nie wszyscy goście. Pani Katarzyna Anczyk z Tołpa Spa Borowinowego zachęcała do terapii dotykiem, opowiadała o relaksującym wpływie masażu na ciało i umysł, oraz dlaczego stres przejmuje nad nami kontrolę i jak go pokonać. A na koniec  krótka historia masażu - czy Chińczycy, Tybetańczycy, Hindusi byli mądrzejsi od nas? Nie, ale - częściej korzystali z masażu, bo to był ich relaks dnia każdego.

Zagraliśmy program specjalny z Restauracji Novocaina na wrocławskim Rynku.

Relaksu Wszystkim słuchaczom życzy Radio RAM.

REKLAMA