Strefa Stylu Radia RAM - RAM Design

Maciek Przestalski | Utworzono: 11.05.2013, 20:26 | Zmodyfikowano: 11.05.2013, 20:26
A|A|A

Nasze mobilne studio stanęło nieopodal wejścia do głównej przestrzeni wystawienniczej w Hali Stulecia. Mimo wczesnych godzin i zwykłego dnia pracy gości przybywało z każdą minutą. Najpewniej tak jak i my, wszyscy odwiedzający potrzebowali chwili aby "ogarnąć" całą ekspozycje. Można było odwiedzać stoiska, podziwiać projekty i instalacje także uczestniczyć w warsztatach. Mocnym punktem przedsięwzięcia była możliwość rozmowy z wszystkimi wystawcami i fachowcami.

W ciągu czterech godzin w studiu Radia RAM rozmawialiśmy między innymi z Markiem Cecułą o nowej polskiej szkole projektowania ceramiki. O projektowaniu plakatów w Holandii mówiła nam Paulina Matusiak, a z Markiem Jakubowskim juniorem rozmawialiśmy o tyflografice czyli projektowaniu grafiki wyczuwalnej dla niewidomych. Carolina Fontoura Alzaga opowiadała o tworzeniu pięknych lamp i kloszy ze śmieci, a Patrycja Polaczuk-Rutkowska mówiła o sitodruku i działaniach wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej PANATO.

Przemek Jaworski opowiadał o niesamowitej drukarce 3D ZMorph, a chwilę później naszymi gośćmi byli specjaliści od obdarowywania starych mebli drugim życiem. O nadawaniu indywidualnego sznytu nowym meblom opowiadał z kolei Paweł Federowicz z Ikea Wrocław. Nie zabrakło tez motoryzacji - o wrocławskim projekcie nowej Warszawy opowiadał Michał Koziołek.

Poza tym mnóstwo wrażeń, dobrej muzyki granej przez DJ Phillipsa, wartościowych rozmów i wciągających warsztatów. A to przecież tylko kilka godzin Wroclove Design Festival.

REKLAMA

To może Cię zainteresować