Strefa Kina: Spring Breakers

Jan Pelczar | Utworzono: 03.04.2013, 14:04
A|A|A

springbreakers.s3.amazonaws.com

Film, który daje energetycznego kopa, ale i zmusza do refleksji to premiera tygodnia w Strefie Kina. Opowiemy wiele o filmie i reżyserze. Nie tylko Harmony Korine, ale i aktorzy (m.in James Franco, Vanessa Hudgens) będą bohaterami programu. Posłuchamy także kompozycji Cliffa Martineza ze ścieżki dźwiękowej filmu. Recenzja jest już na stronie, czytaj tutaj.

Ponownie zaprosimy na czwartkową premierę filmu „Raj: Wiara”. Specjalny seans z dyskusją po projekcji w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Początek o 20.00, a po filmie rozmowa z udziałem reżysera teatralnego Michała Borczucha oraz o. Wojciecha Czwichowskiego, duszpasterza wrocławskich Domnikanów. W Strefie Kina nie zabraknie recenzji drugiej części tryptyku Ulricha Seidla.

Zrecenzujemy także najnowszą czeską komedię o miłosnym czworokącie małżeńskim – „Świętą czwórcę” Jana Hřebejka. Wrócimy też do filmu „Polowanie”. Recenzja do przeczytania tutaj.

Gwiazdami czwartkowej Strefy Kina będą Janusz Gajos i Przemysław Sadowski, którzy opowiedzą o pracy na planie „Układu zamkniętego”. A na tym nie koniec wywiadów i gości.

Po 15.15 Bartek Czartoryski zaprosi na przegląd filmów klasy B w Kinie Nowe Horyzonty. Porozmawiamy również o premierze trzeciego sezonu „Gry o tron”.

O 16.15 gościem będzie Agnieszka Zwiefka, przed premierą jej „Albert Cinema” w Dolnośląskim Centrum Filmowym. „Albert Cinema" to prezentowany jeszcze w trakcie realizacji m.in na festiwalu w Karlowych Warach dokument o bezdomnych, którzy zajmują się realizacją filmów.

REKLAMA