"Piękny Koniec" płytą tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 18.03.2013, 16:44
A|A|A

To już czwarty, studyjny album zespołu, który w ubiegłym roku świętował dziesięciolecie swojej działalności. Czas jubileuszu był dla grupy czasem wytężonej pracy. Materiał na nowe wydawnictwo został bowiem zarejestrowany latem 2012 roku. Potem nastąpił żmudny proces postprodukcji. I choć kompozycje były już gotowe jesienią, to jednak muzycy tworzący Mikromusic zdecydowali, że premiera "Pięknego Końca" nastąpi na początku bieżącego roku.

- „Piękny Koniec” to płyta inna od pozostałych krążków Mikromusic, gdzie "koniec" oznacza również początek czegoś nowego. To album najmniej jazzowy, transowy, zahaczający momentami o rockowe dźwięki. Produkcją płyty zajął się tym razem Dawid Korbaczyński. Wiele utworów to piosenki, które pierwotnie miały trafić na solowy projekt Natalii Grosiak, dlatego jest inaczej. Jednak między warstwami dźwięków pozostaje smak znanego wszystkim Mikromusic. "Piękny koniec" to rozważania o śmierci, miłości i końcu wszechświata, mimo wszystko z dystansem i przymrużeniem oka - mówią o albumie twórcy.

Jeszcze pod koniec 2012 roku poznaliśmy kompozycję "Zostań Tak". Pierwszy singiel traktował o miłości do ciepła.

- Gdzieś na południu, w ciepłym kraju, w słońcu, rozmarzeniu i powolnie płynącym czasie ludzie oddają się słodkiemu lenistwu. Tymczasowo, w głębokim pragnieniu, aby to wszystko zatrzymało się w stop-klatce i po prostu już tak zostało - opowiadali wówczas.

O płycie "Piękny Koniec", tuż po premierze, Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński opowiadali również w studiu Radia RAM podczas rozmowy z Moniką Jaworską:

Teraz cieszymy nasze uszy singlowym utworem "Takiego chłopaka". Niebawem poznamy teledysk do tej kompozycji.

Oto pozostałe utwory zawarte na najnowszym albumie Mikromusic, nad którym patronat objęło Radio RAM.

Mikromusic "Piękny Koniec", premiera: 5 marca 2013 roku.

1. Za mało
2. Jestem super
3. Biedronki w słoikach
4. Sopot
5. Śmierć pięknych saren
6. Pożar
7. Takiego chłopaka
8. Pod włos
9. Zostań tak
10. Halo
11. Adam

REKLAMA