Igor Boxx "Dream Logic"

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 02.12.2012, 23:38
A|A|A

Przed wakacjami 2012, fanów współtworzonego przez Boxxa duetu Skalpel, ucieszyła wiadomość o tym, że dojdzie do reaktywacji kultowego w wielu kręgach zespołu, zaplanowano także pierwsze od wielu lat wspólne koncerty. I faktycznie: Marcin Cichy i Igor Pudło zjawili się na krakowskim festiwalu Sacrum Profanum z premierowym materiałem, który ma również zostać wydany na płycie. O czym zresztą Igor Boxx opowiadał podczas rozmowy w studiu Radia RAM.

Tymczasem muzyk nie zamierza zaniedbywać swoich solowych pomysłów i projektów. Po albumach "Breslau" i "Last Party In Breslau" przyszedł czas na longplay "Dream Logic", który właśnie miał swoją premierę.

Tym razem Boxx postanawia przenieść nas do lat 90 ubiegłego wieku, kiedy to niezwykle modne były takie brzmienia jak: downtempo czy trip-hop, a artyści, którzy właśnie zaczynali swoją przygodę z muzyką, chętnie sięgali po dokonania mistrzów lat 60 czy 70, by fragmenty ich dzieł umiejętnie wsamplować w swoje propozycje.

- To wówczas swoje poważne muzyczne przygody zaczynał też Igor Pudło. Zamiast wcześniejszych płyt punkowych i nowofalowych, w jego bogatej płytowej kolekcji dominować zaczęły tytuły hiphopowe, dubowe, jazzowe, funkowe i masa krążków, których artystyczna wartość można by kwestionować, fascynujących jednak jako źródło unikalnych sampli.

"Dream Logic" to powrót do czasów, gdy całe pokolenie nowobrzmieniowych twórców z dziecięcą radością stawiało swe pierwsze kroki w świecie dźwięków. A także przypomnienie emocji, jakie stwarza możliwość buszowania w nieskończonej bibliotece dźwięków. Płyta przynosi sporo materiału łączącego jazzową wrażliwość z klubowym groovem, odmierzonych w doskonałych proporcjach.

Płyta tchnie bezpretensjonalnością i naturalnością pierwszych samplingowych zabaw - czytamy w zapowiedzi wydawnictwa.

Pozycja warta polecenia nie tylko fanom zakochanym w modnych brzmieniach lat 90 ubiegłego wieku.


Igor Boxx "Dream Logic"

1. Kitsch Me To Dance    
2. Out Of Our Headz    
3. Take Me Home    
4. The 90's    
5. Me, Myself And    
6. Vemilion Sounds    
7. Dirty Vibes    
8. Dream Logic

REKLAMA