Joss Stone "The Soul Sessions vol. 2" - nasza płyta tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 12.11.2012, 23:51 | Zmodyfikowano: 12.11.2012, 23:59
A|A|A

"The Soul Sessions vol. 2" ma być powrotem wokalistki do czasów debiutu, kiedy brawurowo wykonane klasyki przyniosły jej światową sławę i zwróciły uwagę muzycznego świata. W 2003 roku debiutancki materiał Joss Stone pięciokrotnie pokrył się platyną. Tym razem artystka sięgnęła po takie kompozycje jak: "I Got The Blues", czy "While You're Out Looking For Sugar" z repertuaru Honey Cone. Ta ostatnia kompozycja trafiła na pierwszego singla. Drugi singiel to również znakomita pozycja: "The High Road" - utwór pierwotnie nagrany przez Broken Bells.

- "The Soul Sessions vol. 2" narodziło się podczas sesji nagraniowych, które odbyły się na początku 2012 roku w Nowym Jorku i Nashville. Wziął w nich udział chociażby Ernie Isley z legendarnych The Isley Brothers, a także soulowa wokalistka Betty Wright, która była jednym z producentów części pierwszej - informuje wydawca albumu.

Sychać, że Joss Stone nagrała kolejną bardzo dobrą płytę, słychać, że w takim właśnie klasycznym repertuarze znakomicie się czuje, doskonale go rozumie, świetnie brzmi. Choć może nie jest to wydawnictwo na miarę spektakularnego debiutu sprzed niemal dekady, ale jednocześnie jest to jedna z bardziej udanych pozycji w dorobku wokalistki.

Gdyby jeszcze Joss wydała album podobnie wysokich lotów ze swoim autorskim materiałem...

Joss Stone "The Soul Sessions vol. 2"

1. I Got The Blues
2. (For God's Sake) Give More Power To The People
3. While You're Out Looking For Sugar
4. Sideways Shuffle - Joss Stone
5. I Don't Wanna Be With Nobody But You
6. Teardrops
7. Stoned Out Of My Mind
8. The Love We Had (Stays On My Mind)
9. The High Road
10. Pillow Talk 

REKLAMA