Ania "Bawię się Świetnie"

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 29.10.2012, 11:02 | Zmodyfikowano: 30.10.2012, 19:54
A|A|A

Po znakomicie przyjętej płycie "Ania Movie" - zawierającej nowe wersje wielkich przebojów znanych z filmów, na kolejne wydawnictwo czekaliśmy dwa lata. Jednak na nowe piosenki, które wyszły spod pióra wokalistki oczekiwać przyszło nam znacznie dłużej. Krążek z filmowymi przebojami miał być - jak przyznaje Dąbrowska - płytą "na przeczekanie", wokalistka chciała dać sobie więcej czasu na znalezienie pomysłu na kolejny album.

No i wreszcie otrzymaliśmy zestaw 10 premierowych kompozycji, z których, wbrew tytułowi, nie promienieje radość czy też nadmierny optymizm. Wręcz przeciwnie - "Bawię się Świetnie" to rzecz niezwykle osobista, przepełniona melancholią, pełna wyznań, życiowych przemyśleń. Z jednej strony Ania zagląda głęboko w swoją duszę, ale jednocześnie pozostawia również słuchaczowi sporo swobody w indywidualnej interpretacji przedstawionych historii, daje możliwość wysnucia swoich własnych przemyśleń.

- "Myślę, że wiele anonimowych, przypadkowych kobiet, jakie spotykamy codziennie na ulicach, przeżywa podobne rozterki w swoim życiu. Pomimo tego, że są to moje historie to wydaje mi się, że wiele kobiet będzie sie z nimi utożsamiało" - pisała artystka, już jakiś czas przed premierą krążka, na swoim Facebooku.

Nie tylko pod względem tekstowym, ale i muzycznym dzieło to jest bardziej dojrzałe od poprzednich, wyróżnia się na tle dotychczasowych dokonań Dąbrowskiej. Jedna rzecz pozostaje niezmienna - charakterystyczny wokal Ani i sposób operowania nim - absolutnie nie do pomylenia z kimś innym.

Nad brzmieniem nowego materiału czuwali nowi producenci - Olek Świerkot i Kuba Galiński.

Jednak to nie jedyne zmiany, jakie sprowokowała nowa płyta w życiu zawodowym Ani. Artystka zmieniła także wytwórnię oraz menedżment koncertowy.

Ania "Bawię się Świetnie"

1. Nadziejka
2. Bawię Się Świetnie
3. Sublokatorka
4. Bez Cienia Nadziei
5. Dorosłość Oddać Musisz Albo Niepewność
6. Jej Zapach
7. Przy Sąsiednim Stoliku
8. Na Oślep
9. Jeszcze Ten Jeden Raz
10. Kiedyś Mi Powiesz Kim Chcesz Być

REKLAMA