Smooth jazz w połowie po wrocławsku!!!

Radio RAM | Utworzono: 12.12.2011, 14:05 | Zmodyfikowano: 12.12.2011, 14:06
A|A|A

Skład zespołu to Tomasz Kaczmarczyk - gitara (WROCŁAW!) i Krzysztof Wermiński - fortepian. O tym projekcie mówiliśmy już na naszej antenie - Tomek był gościem Radia RAM wkrótce po tym, kiedy płyta była gotowa, przez jakiś czas wydawca szukał dystrybutora i wreszcie każdy może teraz tej muzyki posłuchać u siebie w domu.

Zarówno nazwa grupy, jak i tytuł albumu zachęcają do zwolnienia tempa życia, chwili odpoczynku, a doskonałym do tego pretekstem mają być dźwięki zawarte na płycie.  O ile słowo smooth jazz w Polsce kojarzy się z nieco plastikowym brzmieniem, o tyle tutaj wszystko brzmi świetnie - żywo, lekko.

Wpadające w ucho tematy, energetyczna sekcja rytmiczna, w której na perkusji na przemian -  Michał Dąbrówka i Kenny Martin ( żywa encyklopedia historii jazzu rodem z dzielnicy Jamaica Queens w NYC, muzyk od lat rezydujący w Berlinie)  oraz wirtuoz basu – Robert Kubiszyn to dodatkowa wartość muzyki zawartej na płycie. Album zawiera 9 utworów instrumentalnych oraz jedną piosenkę zaśpiewaną przez Anię Szarmach.

Całość powstała głównie w 2009 roku, ale tak naprawdę jest wynikiem wieloletniej znajomości i przyjaźni muzyków współtworzących projekt. Nagrania zrealizowano w Preisner Studio, Recpublica Studio, Studio SoundAndMore oraz Studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.

W styczniu ten album zagości w Radiu RAM jako płyta tygodnia, a oto jego zawartość w pigułce:

REKLAMA