Płyta tygodnia - Caro Emerald

Piotr Bartyś | Utworzono: 28.11.2011, 11:29 | Zmodyfikowano: 05.12.2011, 12:53
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Debiutancki album Caro Emerald, wydany w ubiegłym roku „Deleted Scenes From The Cutting Room Floor” w wielu europejskich krajach mocno zaistniał na listach przebojów ( pierwsze miejsce w Holandii,  trzecie  w Austrii, piąte w Niemczech czy czwarte w Wielkiej Brytanii) a w Polsce zyskał status podwójnej platyny. 

Piosenki  "A Night Like This", "Back It Up" i "Stuck" zdobyły szczyty list przebojów w całej Europie.  Caro uprawia radosny retro pop, podobny do tego co wcześniej prezentowali Club des Belugas czy Waldeck , ale to właśnie jej udało się zdobyć najszerszą popularność. Dlaczego? Cały muzyczny świat powtarzal, że w rodzimej Holandii płyta spędziła 27 tygodni na szczycie list sprzedaży(oczywiście najlepiej sprzedający się album w Holandii w roku minionym 270 000 egzemplarzy), a taki fakt przekonał wydawcę do przyłożenia się do promocji także w innych krajach. Opłaciło się.

Pod koniec zeszłego roku, w Heineken Music Hall w Amsterdamie zarejestrowano koncert z materiałem z debiutanckiej  płyty. Wydawnictwo "Deleted Scenes From The Cutting Room Floor – Live From Amsterdam" to płyta audio oraz DVD. Dodatkowo zawiera dwa wcześniej niepublikowane utwory – "Close To You" oraz "Two Hearts".

Posłuchaj:

REKLAMA