Strefa Kina RAM

Ian Pelczar | Utworzono: 11.11.2011, 00:17 | Zmodyfikowano: 11.11.2011, 00:38
A|A|A

Zachęcaliśmy do listopadowych wieczorów w kinie premierą tygodnia, pod tytułem Jeden Dzień. Anne Hathaway tworzy tam z duet, który porównywany jest do Ethana Hawke'a i Julie Delpy oraz pary przyjaciół z filmu Kiedy Harry Poznał Sally. Reżyserowała Lone Scherfig, autorka An Education (Była sobie dziewczyna).

Rozdawaliśmy też bilety do DCF-u, na najnowszy film braci Dardenne. Chłopiec Na Rowerze to laureat tegorocznego Grand Prix festiwalu w Cannes. Przy okazji - we Wrocławiu możemy cieszyć się z nagród dla debiutantów. Adrian Panek za reżyserię DAAS zdobył nagrodę im. Munka (a Daas zostanie pokazane w konkursie filmów polskich Camerimage), Radosław Ładczuk otrzymał to samo wyróżnienie za debiut operatorski przy Sali Samobójcow. Oba filmy powstały we Wrocławiu. Odtwórca głównej roli w Sali - Jakub Gierszał zdobył nagrodę publiczności konkursu im. Zbyszka Cybulskiego. Laureatką głównej nagrody jest w tym roku Magdalena Popławska za Prostą historię o miłości.

Wszystkim kinomanom ciekawym filmu Anonimus, w którym Roland Emmerich, twórca Dnia niepodległości i 2012, nadaje rozgłos tezie, że słynne sztuki Szekspira napisał Edward de Vere, poleciliśmy kanoniczny już felieton Janusza Rudnickiego, opublikowany przed rokiem w Dużym Formacie.

Zrecenzowaliśmy też najciekawsze premiery ostatniego tygodnia.

Polecamy Szczęście Ty Moje.

Polecamy Przygody Tintima.

Odradzamy Niebezpieczną Metodę.

Gościem Strefy Kina był Jarosław Skóra, jeden z organizatorów konkursu Kręć Wrocław.

Posłuchaj rozmowy:


Gala wręczenia nagród w konkursie Kręć Wrocław w niedzielę, 13 listopada, w Heliosie przy Kazimierza Wielkiego, o godzinie 17.00.

Kolejna Strefa Kina w trakcie American Film Festival, specjalne wydanie, w czwartek 17 listopada, od 15.00 do 20.00 prosto z kina Helios.

Studio festiwalowe w pozostałe dni drugiej edycji na antenie Radia RAM między 17.00 a 18.00

 

REKLAMA
Dźwięki