Strefa Stylu: zapraszamy na yerba mate

Monika Jaworska | Utworzono: 17.10.2011, 10:07 | Zmodyfikowano: 18.10.2011, 09:59
A|A|A

fot. Wikipedia

Łączy w sobie zalety obu tych napojów i ma ich jeszcze więcej! Stąd zainteresowanie ukochanym napojem Argentyny, Chile, Urugwaju, Paragwaju i południowej Brazylii powinno nas tylko cieszyć.

Dlaczego warto ją pić? Wymieńmy tylko kilka powodów: naturalnie pobudza ciało umysł i ciało, likwiduje objawy zmęczenia, rozluźnia,  poprawia sprawność fizyczną, intelektualną, koncentrację, likwiduje podenerwowanie, pomaga w odchudzaniu. To tylko przykłady, bo zalet yerba mate ma sporo więcej.

To dlatego mieszkańcy Ameryki Południowej wypijają nawet 4 litry tego napoju dziennie.
Trzyma nasz organizm na wysokich obrotach, jesteśmy jednocześnie skoncentrowani, ale i spokojni i rozluźnieni oraz czujemy zadowolenie. Ponieważ czasy, kiedy yerba mate była u nas towarem niedostępnym i dość egzotycznym, dawno minęły, jest spora szansa, że spośród wielu dostępnych rodzajów i gatunków na rynku – znajdziemy ten, który nam posmakuje.

Yerba mate dobrze jest pić codziennie – wtedy szybko zauważymy jej zbawienny wpływ na nasz organizm. Poza tym zestaw do parzenia yerba mate: mate i bombilla – to bardzo dobry pomysł na oryginalny prezent.

Jak i dlaczego warto rozkoszować się wyborną yerba mate, posłuchaj dziś w Strefie Stylu RAM!

REKLAMA