Strefa Kina RAM

Ian Pelczar | Utworzono: 14.10.2011, 12:10 | Zmodyfikowano: 14.10.2011, 13:45
A|A|A

Tym razem opowiadaliśmy o odtwórcach głównych ról - Mii Wasikowskiej oraz Michaelu Fassbenderze, do przeczytania jest już także recenzja filmu.

W czwartek sezon jesienny zainaugurowała też Akademia Filmu Dokumentalnego Moviewro. W Dolnośląskim Centrum Filmowym pokazano film „Lekarze" - dokument Tomasza Wolskiego. Reżyser był gościem Strefy Kina. Posłuchajcie rozmowy z Tomaszem Wolskim:


W Strefie Kina rozmawialiśmy też szerzej o polskich filmach dokumentalnych i festiwalu Okiem Młodych w Świdnicy. Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Wolskim i Januszem Dąbkiewiczem - współorganizatorem Moviewro i Okiem Młodych:


Od jutra inny dokument, „Chodorkowski", do obejrzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym. W Strefie Kina zastanawialiśmy się także czy premiera „Baby są jakieś inne" będzie polską odpowiedzią na film „Thelma & Louise", czy tylko szowinistycznym kabaretem.

Trwa fascynacja Strefy Kina filmem „Drive" - posłuchaj co można powiedzieć o dziele Nicolasa Windinga Refna po jego wielokrotnym obejrzeniu:


W Strefie Kina rozmawialiśmy też z Agnieszką Holland, m.in o jej filmie „W ciemności", który jest polskim kandydatem do Oscara. Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Horwata:


Za tydzień premiera „Piny"

 

 

 

 

REKLAMA
Dźwięki