Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 08.02.2010, 10:34 | Zmodyfikowano: 08.02.2010, 14:36
A|A|A

KOŚCIÓŁ św. MARII MAGDALENY (ul. Szewska 10) - XXI Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu 2010" /Gospel & Shanty Prayer + Ryczące Dwudziestki/ – pod patronatem Radia Wrocław - 18 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Szanty we Wrocławiu, swoje imię i nazwisko.

Największy i bez wątpienia najciekawszy w Polsce festiwal muzyki żeglarskiej rozpocznie się we Wrocławiu już 18 lutego, a towarzyszyć mu będzie znane już hasło " WROCŁAW ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA!"

(bilety: 20 zł - przedsprzedaż, 25 zł - w dniu koncertu, 10 zł - z biletem na dowolny koncert festiwalu) - więcej na www.szanty.com.pl

*****************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND ul. Podwale 37/38 - Dagadana - 9 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Dagadana, swoje imię i nazwisko.

DAGADANA (ДаґаДана) jest polsko-ukraińskim trio, łączącym mieszankę stylów muzycznych.

Przeplatając jazz, folk, elektronikę, tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Pełne ciepła wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia elektroniki, transowy kontrabas oraz gra na dziecięcych instrumentach muzycznych to recepta DAGADANY na zatopienie się w dźwiękach, których nigdy dosyć.

Międzykulturowy projekt przeznaczony jest dla każdego otwartego na słowiańską duszę – szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony. Skład koncertowy: Daga Gregorowicz - wokal, elektronika; Dana Vynnytska - wokal, piano ; Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce.

*****************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY duża scena - Nakręcana pomarańcza - 9 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Nakręcana pomarańcza, swoje imię i nazwisko.

NAKRĘCANA POMARAŃCZA, wg Anthony'ego Burgessa - Koprodukcja z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

"Nakręcana pomarańcza" to najsłynniejsza powieść brytyjskiego pisarza, "tak samo genialna i mądra, jak sensacyjna i prowokująca" (R. Stiller), która po ukazaniu się w 1962 r. wzbudziła skrajne reakcje czytelników i krytyki. Książka stała się kanwą kultowego filmu Stanleya Kubricka "Mechaniczna pomarańcza" Burgess stworzył świat napiętnowany duchową śmiercią. W nieokreślonej przyszłości i nienazwanym mieście grasują młodociane bandy. Dla Alexa, nastoletniego bohatera powieści, i jego kompanów sensem życia są kradzieże, pobicia, gwałty, rozboje i morderstwa.

Ta wręcz karykaturalna przemoc spotyka się z obojętnością społeczeństwa i stróżów prawa. I właśnie "(…) nie opisy terroru i sadystycznych ekscesów stanowią istotę jego [Burgessa] fikcji, lecz to, co się nich uzewnętrznia: korzenie etyki osobistej i społecznej, warunkującej ten chorobliwy system wartości, zachowań i współzależności." (Robert Stiller)

*****************************************************

ODA FIRLEJ - Befor Cars + Paundy - 19 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Befor Cars, swoje imię i nazwisko.

Before Cars to czteroosobowy zespół z Kingston w stanie Waszyngton, którego liderem jest Chad Channing, były perkusista Nirvany, udzielający się przy nagrywaniu albumu "Bleach".

Ze swym młodym projektem tworzy melodyjne utwory spod znaku indie rocka, inspirując się przy tym muzyką popularną lat 60’ i 70’ czy dokonaniami grupy Young Marble Giants.

Artyści mają na koncie jeden, debiutancki album „Walk Back” (15.06.2009, Flotation Records) wydany de facto równe 20 lat po premierze „Bleach” Nirvany.

Występ będzie supportowany przez sześcioosobowy, multiinstrumentalny, wszechstronny i widowiskowy zarazem – projekt Paundy ze Seattle.

BEFORE CARS - Skład: Chad Channing - drums, guitar, vocal. Andy Miller - bass, piano. Paul Burback - guitars, voc al. Justine Jeanotte - violin.

PAUNDY to sześcioosobowy skład grający muzykę w większości instrumentalną, choć nie improwizowaną, inspirowaną filmem, telewizją, jazzem i punkiem. Jak sami mówią: „Gramy wszystko niezależnie od stylu. Nasza współpraca zaczęła się od Paula i Andyego (to z ich imion powstała nazwa zespołu Paul+Andy=Paundy). W połowie lat 90-tych zaczęliśmy robić cztero ścieżkowe nagrania na kasety. Nigdy nie myśleliśmy, że ktokolwiek będzie ich słuchać, więc czuliśmy się swobodnie, a to skłaniało do eksperymentowania. Po kilku latach graliśmy na żywo jako duet przy okazji wernisaży w Seattle i do filmów bez dźwięku. Siedzieliśmy dookoła stołu pełnego instrumentów i dziecięcych zabawek, wymieniając się nimi. Nasz przyjaciel Tony, artysta z Filadelfii, wykorzystywał naszą muzykę do swoich filmów (Benkyo Productions) i z czasem stał się oddanym fanem Paundy. Tony też jest muzykiem i w ten sposób został trzecim członkiem zespołu. Justine Jeanotte zaczęła grać z nami na skrzypcach w roku 2000, a praca z nią dała nam całkiem nowy wymiar muzyczny. Justine gra również na klawiszach i perkusji podczas naszych występów na żywo. Zawsze chcieliśmy wprowadzić do naszego brzmienia waltornię; w końcu znaleźliśmy dobrego dęciaka – to Drew, który gra na trąbce, puzonie, harmonijce i w zasadzie na wszystkim co leży obok niego przy stole Paundy. W ciągu wielu lat i prawie przez przypadek, staliśmy się pełnym zespołem, a nasze koncerty stały się dość wyszukanymi i złożonymi formami scenicznymi z filmem i kostiumami”.

Paundy to: Paul Burback, Andy Miller, Chad Channing, Anthony Dattilo, Justine Jeanotte, Drew McCabe.

(bilety: 20 / 25 pln | do kupienia: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz przed koncertem)

REKLAMA

To może Cię zainteresować