Kinga Preis nominowana

Jan Pelczar | Utworzono: 01.02.2010, 13:49 | Zmodyfikowano: 01.02.2010, 13:55
A|A|A

Żródło www.stopklatka.pl

Jej rywalkami będą Agata Buzek, nominowana za "Rewers" i Krystyna Janda, za "Tatarak". Jandę nominowano też w kategorii drugoplanowej, za "Rewers". Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film Borysa Lankosza ma najwięcej, aż trzynaście nominacji do Orłów. To rekordowa liczba nominacji do tej nagrody.

O miano filmu roku powalczy z "Domem złym" i "Wojną polsko-ruską", zwycięzcą konkursu kina polskiego na wrocławskim festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zmierzą się również aktorzy z tych filmów - Dorociński, Dziędziel i Szyc oraz ich twórcy - Lankosz, Smarzowski i Żuławski. Najlepszym filmem europejskim ma szansę zostać film otwarcia lipcowej imprezy - "Biała wstążka" Michaela Haneke. Nominowano też "Slumdoga" oraz "Vicky" Cristina Barcelona.

Kingę Preis do Orłów nominowano od początku istnienia nagrody praktycznie co roku. Zwyciężała trzy razy: dzięki głównym rolom w "Ciszy" i "Komorniku" oraz jako aktorka drugoplanowa w filmie "Wtorek".

"Afonia i pszczoły" - kręcony na Dolnym Śląsku film wrocławskiego reżysera Jana Jakuba Kolskiego ma szansę jedynie na Orła za dźwięk.

Laureatów poznamy 1 marca. 24 lutego dowiemy się kto na uroczystej gali otrzyma honorową statuetkę za całokształt twórczości.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować