Nie ma chętnych na Pioniera

Jan Pelczar | Utworzono: 29.01.2010, 10:23 | Zmodyfikowano: 29.01.2010, 12:38
A|A|A

Nieruchomość przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu została wystawiona na sprzedaż za cenę wywoławczą milion trzysta tysięcy złotych. To nie pierwszy nierozstrzygnięty przetarg na budynek po Pionierze. Sprzedawcą jest samorządowa Odra-Film.

2 lutego rozstrzygnięcie przetargu na budynek po kinie Polonia. Należąca do województwa instytucja planuje też w niedalekiej przyszłości sprzedanie budynku po funkcjonującym jeszcze kinie Lwów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chętni do pozyskania budynku po kinie Pionier nie byli zainteresowani ceną wywoławczą. Przyczyną kłopotów ze zbyciem nieruchomości ma być sąsiedztwo - niejasna przyszłość terenów szpitala przy Poniatowskiego.

Dziś nie udało się też sprzedać budynku po kinie Zryw w Twardogórze, a nabywcę znalazła nieruchomość kina Polonia z Lubina. Cena wywoławcza to pół miliona złotych. Za ile ostatecznie sprzedano budynek i kto jest nabywcą? Tu Odra-Film zasłania się tajemnicą handlową.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości po nieczynnych i zamykanych kinach mają zostać przeznaczone na remont kina Warszawa. W tym miejscu ma powstać czterosalowe Dolnośląskie Centrum Filmowe.

Tagi:
REKLAMA