Wrocławskie CBA zatrzymuje podejrzanych o korupcję w Dialogu

(Polskie Radio Wrocław), (PAP) | Utworzono: 09.11.2007, 14:38 | Zmodyfikowano: 09.11.2007, 14:38
A|A|A

Poniższa informacja pochodzi z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która nadzoruje postępowanie [w sprawie korupcji w Dialogu - red.], przedstawiła Dariuszowi K., Mariuszowi S. i Waldemarowi W. zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Z ustaleń naszych agentów wynika, że mężczyźni mięli wręczać łapówki zatrzymanemu wcześniej przez CBA byłemu dyrektorowi departamentu logistyki Dialogu, Tomaszowi K. Jak się okazało Dariusz K. jako zarządzający jedną z wrocławskich firm w 2005 roku wręczył byłemu dyrektorowi logistyki laptopa, w zamian za podpisanie kontraktu na dostawę i serwisowanie kserokopiarek dla Dialogu. W tym samym roku także Mariusz S. miał przekupić Tomasza K. Łapówka polegała na wręczeniu ówczesnemu dyrektorowi firmy telekomunikacyjnej pieniędzy w łącznej kwocie nie mniejszej niż 4 tys. zł oraz mebli kuchennych i biurowych w zamian za wykonanie mebli do biura obsługi klientów Dialogu i siedziby zarządu tej firmy. Kolejny z zatrzymanych Waldemar W. wręczył Tomaszowi K. 5 tys. zł i klimatyzator w zamian za podpisanie umowy, która gwarantowała jego firmie prace związane początkowo z montażem systemu klimatyzacyjnego w budynku "Cuprum" dla Telefonii Dialog, a następnie w kolejnych latach jego rozbudowę.

Mariusz S. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł w stosunku do Waldemara W., oraz 10 tys. zł w stosunku do pozostałych, podejrzani zostali zwolnieni.

Postępowanie w tej sprawie jest jednym z wątków tzw. afery gruntowej i ma charakter rozwojowy, niewykluczone jest rozszerzenie kręgu osób podejrzanych. W samym wątku dotyczącym nieprawidłowości związanych z przetargami w Telefonii Dialog SA jest już 12 osób podejrzanych".

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować