Kawa po europejsku - Niemcy (Zobacz)

Anna Fluder | Utworzono: 22.08.2009, 09:25 | Zmodyfikowano: 28.08.2009, 16:31
A|A|A

Fot. Markus Krusch

Przy "Kawie po Europejsku" odwiedzamy kraje, które mogą pojawić się na trasie Waszych wakacyjnych wojaży. Jak nie w tym, to może w przyszłym roku?

Poznawać będziemy miejsca, gdzie - ze względu na zabytki i piękne plaże - turystów nigdy nie brakuje. Ale również te, w których rzadko odciska się ludzka stopa!

Jeśli już tam byliście to czekamy na Wasze wspomnienia. Możecie do nas napisać albo wysłać fotografie ([email protected] z dopiskiem 'kawa po europejsku').

Wśród nadesłanych zdjęć wybierzemy jedno, które pod koniec sierpnia nagrodzimy wakacyjnym pobytem.


Po raz pierwszy w tym roku wybraliśmy się z mężem zwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadow. Do tej pory zawsze przejeżdżaliśmy przez Niemcy w drodze do innych krajow. Zupełnie zauroczyła nas "Die Romantische Straße"- ze swoim zamkiem-wizytówką, Neuschwanstein, który stał się pierwowzorem zamku widniejącego w czołówce filmów Disneya Pięknie położony u podnóża Alp, w otoczeniu siedmiu jezior. Niestety był w renowacji podczas naszego tam pobytu,co nieco zepsuło bajkowy efekt, lecz jest to zdecydowanie zakątek Niemiec, ktory bezwzględnie należy zobaczyć. Przesyłam zdjęcia zamku Neuschwanstein oraz Hohenschwangau, oba znajdują się na początku (bądź na końcu-zależy skąd się rozpoczyna podróż) "Romantycznej Drogi", obok miejscowości Schwangau, przy granicy z Austria. Serdecznie pozdrawiam,

Eliza Patryn (Zdjęcia pod tekstem)


 - Osobiście polecam wycieczkę do Berlina w grudniu. Tamtejszy advent jest zachwycający, wciągający i piękny... Pozdrawiam - napisała Dominika Sobolewska

Zobacz też zdjęcia innych internautów (pod tekstem)

REKLAMA