Elvis żyje! (Posłuchaj)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 16.08.2009, 11:16 | Zmodyfikowano: 17.08.2009, 09:42
A|A|A

Graceland, fot. wikipedia

Mimo 32 lat, jakie upłynęły od jego śmierci, emocje związane z tą postacią wciąż są wielkie. Co roku tysiące fanów ściągają do Graceland, by w trakcie kilkudniowych obchodów uczcić swojego idola.

Dzień po feralnym 16 sierpnia 1977 roku notę żałobną wystosował prezydent Jimmy Carter. 29 lat później niezwykle emocjonalny list otwarty do fanów Presleya wysłała prezydencka para George i Laura Bushowie.

Posiadłość Elvisa zamieniona kilka lat po jego odejściu w muzeum to nie tylko cel pielgrzymek wielbicieli jego talentu, ale i całkiem niezły biznes. Opowiadano mi, że obok tradycyjnych pamiątek takich jak kubki, czapeczki, baloniki, można też kupić... papier toaletowy z wizerunkiem Presleya.

Człowiek, który mawiał, że: "nic nie wie o muzyce, bo w jego branży nie jest to konieczne", jest do dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie i jednocześnie jednym z najlepiej zarabiających, nieżyjących muzyków. Dziś, jutro i w kolejne dni w Memphis zjawią się ogromne tłumy - bo Elvis wciąż żyje!


Posłuchaj felietonu Wojtka Jakubowskiego:

REKLAMA
Dźwięki
Elvis żyje! Felieton muzyczny Wojciecha Jakubowskiego z Radia RAM

To może Cię zainteresować