Zielony Sting. Muzyka dzień po dniu (Posłuchaj)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 05.04.2009, 09:14 | Zmodyfikowano: 06.04.2009, 10:02
A|A|A

Szkody są ogromne, w wielu miejscach nieodwracalne, a konsekwencje odczują nie tylko miszkańcy Ameryki Południowej ale całego globu, bo kurczenie się Puszczy Amazońskiej niesie groźbę zwiększenia się globalnego ocieplenia.

Problemem już ponad 20 lat temu zainteresował się Sting. Po tym jak odwiedził amazońskie lasy i na własne oczy zobaczył jak giną "płuca świata" postanowił założyć fundację wspierającą ratowanie tychże lasów.

Sama fundacja to jednak mało, bo przecież by była skuteczna musi posiadać pieniądze na działalność.

Sting wymyślił, że spore fundusze można zdobyć dzięki koncertom charytatywnym. Jak pomyślał tak też i zrobił. W kwietniu 1989 roku artysta wyruszył na pierwszą trasę, która nie tylko miała wesprzeć fundację, ale i nagłośnić problem dewastacji przyrody.

Przedsięwzięcie odniosło sukces dlatego na tych występach Sting nie poprzestał i organizował je również w latach późniejszych. Koncerty przyniosły setki tysięcy dolarów dochodu ale, i co ważne, były wielkimi wydarzeniami artystycznymi.

Na zaproszenie wokalisty ideę walki z niszczeniem przyrody wsparli na scenie najznakomitsi muzycy swiata: Herbie Hancock, Bruce Springsteen, Billy Joel, Paul Simon i długo by jeszcze wymieniać, a każdy z sercem wielkim jak Amazoński Las.

Muzyczny felieton Wojtka Jakubowskiego (Posłuchaj):

Więcej muzycznych felietonów Wojtka Jakubowskiego znajdziesz w zakładce MUZYKA.

Tagi:
REKLAMA
Dźwięki
Muzyka dzień po dniu. 5 kwietnia 2009 r.

To może Cię zainteresować