Wrocław: Zaduszki jazzowe i rockowe

Radio RAM | Utworzono: 02.11.2007, 17:35 | Zmodyfikowano: 02.11.2007, 17:35
A|A|A

W "Misterium Zaduszkowym" we wrocławskiej "Rurze" (przy ul. Łaziennej) wezmą udział twórcy wrocławskiego środowiska jazzowego, wśród nich perkusista Zbigniew Lewandowski i jego przyjaciele.

- Wspominamy wszystkich, którzy odeszli. W tym roku byli to: Joe Zawinul, pianista i keybordzista znany z nagrań z Milesem Davisem oraz saksofonista Michael Brecker. Ich utwory też zagramy - mówi Zbigniew Lewandowski.

"Misterium Zaduszkowe" rozpocznie się od recytacji wierszy w wykonaniu aktora Teatru Polskiego Andrzeja Wilka oraz kołysanki Krzysztofa Komedy z filmu "Dziecko Rosemary". W koncercie weźmie udział wokalistka Kasia Mirowska.

"Misterium Zaduszkowe" rozpocznie się o godz. 20.30.

Kto zaś woli bluesa i rocka, może pójść do klubu "Strefa Zero" (ul. Ruska). Zagra tam zespół Pink Elephant oraz jego goście. - Nie zabraknie utworów Jimmiego Hendrixa i Lynyrd Skynyrd - zapowiada wokalista Pink Elephant Lech Kwartowicz.

Różowy Słoń istnieje od od 2001 r. W obecnym składzie zespół gra od roku. Ich specjalność to ciężki rock, elementy kalifornijskiego brzemienia oraz szczypta funky i bluesa.

"Zaduszki Blues-Rockowe w "Strefie Zero" ruszają po godz. 20.00. Po koncercie Pink Elephant planowana jest jam sesion. Wstęp bezpłatny.

REKLAMA

To może Cię zainteresować