Ideolog Radia Maryja nie wystąpi na Uniwersytecie Wrocławskim

Radio RAM | Utworzono: 05.12.2008, 10:23 | Zmodyfikowano: 06.12.2008, 08:20
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Bulbas)

Jerzy Robert Nowak miał wystąpić na konferencji, którą organizował Instytut Studiów Międzynarodowych. Przeciwko zaproszeniu tego kontrowersyjnego ideologa Radia Maryja protestowała część środowiska naukowego uczelni.

 

Rzecznik uczelni Jacek Przygodzki nie chciał ujawnić, czy powodem odwołania konferencji były te protesty. Dodał jedynie, że podjęta została bardzo dobra decyzja. Posłuchaj (nagranie Radia Wrocław):

O sprawie tak wcześniej pisała "Gazeta Wyborcza Wrocław":

"Jerzego Roberta Nowaka, znanego z antysemickich poglądów głównego ideologa mediów o. Tadeusza Rydzyka, na uniwersytet zaprosiło kierownictwo Instytutu Studiów Międzynarodowych. Jego dyrektor prof. Tadeusz Marczak nie widzi w tym nic złego. Wręcz twierdzi, że nic nie wie o antysemickich wypowiedziach swojego gościa".

Przeciwko wizycie Nowaka na Uniwersytecie wypowiedzieli się w "GW" m.in. prof. Krystyna Gabryjelska, dyrektor Instytytu Filologii Romańskiej ("Udział Jerzego Roberta Nowaka w konferencji naukowej organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim to dla mnie skandal i totalna nieodpowiedzialność. Razi mnie to i boli") oraz prof. Wojciech Wrzesiński, były rektor uczelni ("Uniwersytet na pewno nie jest dobrym miejscem do głoszenia tez Jerzego Roberta Nowaka. Prezentuje on bowiem zestaw poglądów, z którymi naprawdę trudno się zgodzić").

 

REKLAMA
Dźwięki
Ideolog Radia Maryja nie wystąpi na Uniwersytecie Wrocławskim. Mówi rzecznik uczelni Jacek Przygodzki. Nagranie Radia Wrocław.