PLANET LUC – najnowsze wydawnictwo L.U.C (Zobacz)

Radio RAM | Utworzono: 12.11.2008, 12:41 | Zmodyfikowano: 17.11.2008, 11:52
A|A|A

Planet LUC - okładka

PLANET LUC to eksperyment autorstwa L.U.C - tekściarza, reżysera i muzyka uznanego przez wielu dziennikarzy za jednego z najciekawszych młodych komentatorów rzeczywistości, czego dowodem są nominacje do wielu nagród kulturalnych (m.in. do Fryderyków, Ślizgerów, Yachów, Gwarancji TVP Kultury).

Zobacz film towarzyszący wydaniu płyty:

Merytorycznie Planet LUC to manifest i komentarz dotyczący mentalności Polaków, bunt przeciwko SOVIET MENTAL i popkulturze. Dzięki błyskotliwym, niezwykle oryginalnym tekstom i metaforom projekt ma szansę zaciekawić różne pokolenia i subkultury. Publicystyka miesza się tu z satyrą, tragedia i psychodelia z komedią, poezja zaś z opowiadaniem. Wszystko to w klimacie kultowej serii „Poczytaj mi Mamo" - również w sferze muzycznej, która łączy dźwięki z bajek z nowoczesną elektroniką i nowym jazzem.

Głównym wątkiem projektu jest album muzyczny (polaQwitu), na którym oprócz wielu zdolnych instrumentalistów, w ramach idei „podaj dalej" pojawią się także takie osobowości jak URSZULA DUDZIAK, FOKUS I RAHIM (Paktofonika, Pokahontaz), dwukrotny mistrz Polski w beatbox - ZGAS, a zarazem młodzi promowani przez Luca debiutanci - kiRk.binarny (elektronika) i ŃEMY (sample).

Album uzupełniają: książka autorstwa L.U.C oraz film Piotra Bartosa i grafiki Przemka Słowika.

Poczytaj też fragmenty książki autorstwa L.U.C

REKLAMA