Puchar Ekstraklasy: Śląsk przegrywa i traci pozycję lidera

Radio RAM | Utworzono: 07.10.2008, 22:41 | Zmodyfikowano: 08.10.2008, 10:40

Po dłuższej przerwie bramkę zdobył Przemysław Łudziński. Niestety Śląsk przegrał w Gliwicach 1:3

Nic nie zapowiadało porażki wrocławian. Śląsk podbudowany ostatnimi wynikami w ekstraklasie i dwoma zwycięstwami w Pucharze Ekstraklasy pojechał do Gliwic w roli faworyta. Wszystko zaczęło się po myśli podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza którzy już po 9. minutach prowadzili 1:0. Bramkę, po świetnym podaniu Krzysztofa Wołczka, zdobył najlepszy strzelec Śląska w poprzednim sezonie - Przemysław Łudziński.

Od tego momentu przeważać zaczęli jednak gospodarze, choć po jednej z kontr wrocławian, idealną sytuację na podwyższenie rezultatu zmarnował Łudziński. Mimo coraz słabszej gry Śląsk po pierwszej połowie prowadził.

Drugie 45 minut było jednak w wykonaniu Piasta zdecydowanie lepsze. Wprowadzony po przerwie Sebastian Olszar potrzebował zaledwie pięciu minut, żeby dać prowadzenie swojemu zespołowi. Debiutujący w drużynie Piasta napastnik wpisał się na listę strzelców w 48. i 50. minucie.

Zanim Śląsk zdążył się ocknąć po dwóch szybkich ciosach, ponownie akcję przeprowadził Olszar, który był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Lumir Sedlacek i po 63. minutach było już 3:1.

Dominacja Piasta nie podlegała dyskusji, a kiedy czerwoną kartkę ujrzał Wołczek wiadomo było, że grający w dziesięciu piłkarze Śląska nie zdobędą w Gliwicach nawet punktu.

Po trzech seriach spotkań Pucharu Ekstraklasy oba zespoły mają po 6 punktów, ale dzięki zwycięstwu to Piast został liderem.

W następnym meczu PE piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się w niedzielę na stadionie przy ulicy Oporowskiej z Wisłą Kraków.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:1 (0:1)
0:1 - Łudziński 9' 1:1 - Olszar 48' 2:1 - Olszar 50' 3:1 - Sedlacek (k.) 63'

Piast Gliwice: Szmatuła, Chylaszek, Glik, Widuch, Kaszowski, Radzewicz (46' Sedlacek), Szczyrba (46' Krzycki), Muszalik (89' Grolik), Bojarski, Koczon (46' Olszar (74' Michniewicz)), Folc (64' Prędota).
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Wołczek, Celeban, Z. Wójcik (70' S. Dudek), Pawelec (46' Socha)Ostrowski, Górski, Ulatowski, Gancarczyk (46' Mila), Łudziński, Sobociński (46' Szewczuk).