Kup sobie Kępę Mieszczańską!

Radio RAM, Dominik Panek | Utworzono: 01.10.2008, 09:49 | Zmodyfikowano: 01.10.2008, 18:11
A|A|A

Fot. Dominik Panek

Tę dużą wyspę leżącą na Odrze w samym centrum Wrocławia sprzedaje Agencja Mienia Wojskowego.

To 12-hektarowy teren w samym centrum miasta. Będzie to prawdopodobnie najdroższa wystawiona na sprzedaż nieruchomość w Polsce. Przetarg na część Kępy Mieszczańskiej zostanie ogłoszony w grudniu, jest zatem jeszcze trochę czasu, by się do niego przygotować. Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano teren.

Zobacz materiały Agencji Mienia Wojskowego.

Przeczytaj też i posłuchaj relacji Dominika Panka:


Tereny powojskowe, jak to tereny powojskowe wyglądają smutno i ponuro (ale może dlatego, że jesień), zwłaszcza, że opuszczone trzy lata temu. A miejsce to jest naprawdę piękne, wyspa otoczona Odrą, gdzie jest dużo zieleni.

Działka jest atrakcyjna nie tylko ze względu na położenie, ale też swoją historię. Wyspą zainteresował się już w XIV w. słynny krakowski kupiec Mikołaj Wierzynek. Sfinansował tam budowę młynów zbożowych. Potem na Kępie powstały m.in. koszary, strzelnice i wojskowe place ćwiczeń. Po II wojnie światowej budynki zostały zamienione na magazyny i obiekty sportowe Śląska Wrocław. Wojsko ostatecznie opuściło wyspę trzy lata temu. Teraz chce ją sprzedać.

Najstarszy budynek - z XIX w. - jest wpisany do rejestru zabytków - opowiada Eugeniusz Graczyk z Agencji Mienia Wojskowego:

Piękna wizja, prawda? Pytanie tylko czy cena - przypomijmy 390 mln zł nie jest zbyt wysoka. Sprzedażą działki zajmuje się Teresa Osieka:

Pytania o przeznaczenie nie da się uniknąć. Czy powstanie betonowa pustynia? Mieszkańcy okolicznych budynków mają swoje zdanie:

No tak - tylko co stanie sie z tymi gigantycznmi pieniędzmi? - Prawie wszystko dostanie armia - mówi szef agencji Zbigniew Sieja:


A co Państwo sądzą o tej sprawie? Zapraszamy do komentowania informacji pod tekstem.

 

 

REKLAMA
Dźwięki

To może Cię zainteresować