Zabójca Elvisa schwytany (Posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 29.09.2008, 09:48 | Zmodyfikowano: 29.09.2008, 20:51
A|A|A

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu do roku więzienia. O bulwersującej sprawie Radio Wrocław informowało w ubiegłym tygodniu. 1,5-roczny ulubieniec dzieci, nazywany Elvisem, został powieszony na placu zabaw stalowej lince.

Jak dodaje portal internetowy piensk.com, 17-latek zabił osiołka po wyjściu z dyskoteki. Po zatrzymaniu próbował też obciążyć winą swoich kolegów.

Czy dane i wizerunek zabójcy z Pieńska zostaną ujawnione? Policja nie wystąpi jednak o ujawnienie danych i wizerunku 17-latka. - Nie widzimy takiej konieczności, to nie jest jakiś bandzior, to była głupota - wyjaśnia Radiu Wrocław Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Ostateczną decyzję w tej sprawie musiałaby i tak podjąć prokuratura.

Sprawa zbulwersowała mieszkańców tej małej miejscowości koło Zgorzelca - opowiada Radiu Wrocław Wojciech Wybraniec z dolnośląskiej policji:


"Jeżeli nie można surowiej karać - bo ustawa nie przewiduje, to może w wyjątkowo drastycznych sytuacjach należy wydawać mediom zgodę na publikację wizerunku i danych."

Przeczytaj cały komentarz Dominika Panka: Karać za okrucieństwo wobec zwierząt
REKLAMA
Dźwięki