Śląsk - Cracovia 1:1. Remis, który nie cieszy

Radio RAM | Utworzono: 28.09.2008, 14:05 | Zmodyfikowano: 29.09.2008, 11:56

Kibice Śląska liczyli na kolejne zwycięstwo. Tym razem się nie doczekali (fot. Dawid Gaszyński/sportall.pl)

Wiara kibiców w końcowy sukces była bardzo duża. Nic dziwnego, piłkarze Śląska wygrali dwa ostatnie spotkania, a kilka tygodni temu pokonali Cracovię w Pucharze Ekstraklasy. Jakby tego było mało, rywale nie dość, że nie zdobyli na wyjeździe żadnego punktu, to na dodatek nie strzelili w tych meczach ani jednej bramki. Niestety każda passa ma swój koniec.

Nic jednak na to nie wskazywało. Wrocławianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze i po niespełna kwadransie prowadzili 1:0. Po raz kolejny Śląsk udowodnił, że jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry. Tradycyjnie asystował Sebastian Mila, który dośrodkował z rzutu rożnego wprost do Dariusza Sztylki i kapitan zespołu otworzył wynik spotkania.

Radość wrocławian nie trwała długo. W 28. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Fatalny błąd popełnił bramkarz Śląska Wojciech Kaczmarek, który dał się zaskoczyć bezpośrednio z rzutu rożnego! Autorem bramki był Paweł Nowak.

Oba zespoły zagrały w pierwszej połowie słabo. Śląskowi nie udało się narzucić swojego stylu gry, a Cracovię satysfakcjonował remisowy rezultat.

Ryszard Tarasiewicz po przerwie dał jasno do zrozumienia, że interesuje go tylko zwycięstwo. Na boisku pojawili się leczący ostatnio urazy Marek i Janusz Gancarczykowie. Niestety nie poprawiło to jakości gry wrocławian. Wydawało się, że zwycięstwo jednak uda się wywalczyć, po tym jak w 74. minucie, po faulu na Sebastianie Dudku czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Kulig.

Śląskowi przewagi liczebnej nie udało się wykorzystać i mecz zakończy się remisem. 1:1 to jednak rezultat, który jeśli ucieszył, to tylko zespół Cracovii.

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 1:1 (1:1)
1:0 - Sztylka 14, 1:1 - Nowak 28

Śląsk:Kaczmarek, Socha, Celeban, Sztylka(k), Wójcik (84' Ulatowski), Ostrowski (46' Gancarczyk M.), Dudek, Łukasiewicz, Mila, Sobociński (46' Gancarczyk J.), Szewczuk

Cracovia: Cabaj(k), Wasiluk (80' Baliga), Polczak, Tupalski, Kulig, Nowak, Radwański, Kłus, Pawlusiński (66' Karwan), Krzywicki (88'Witkowski), Moskała