Śląsk – Odra. Pierwsze zwycięstwo. I to jakie!

Radio RAM | Utworzono: 23.08.2008, 20:43 | Zmodyfikowano: 24.08.2008, 10:49

Janusz Gancarczyk dwukrotnie pokonał bramkarza Odry

Owacja kibiców na stojąco po pierwszych 45-ciu minutach najlepiej oddaje to co działo się na boisku w pierwszej połowie. Wrocławianie prowadzili 3:0, a gdyby byli bardziej skuteczni mogli strzelić jeszcze przynajmniej dwie bramki.

Świetnie grali zwłaszcza pomocnicy Śląska. Bramkę i asystę zaliczył Sebastian Mila, gola zdobył także Janusz Gancarczyk. Rywal był tak słaby, że nawet obrońca Krzysztof Wołczek mógł zająć się strzelaniem bramek, bo piłkarze Odry nie stwarzali zagrożenia pod polem karnym Wrocławian.

Druga połowa była już czystą formalnością, bo tylko kataklizm mógł odebrać Śląskowi trzy punkty i pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza potwierdziła jednak swoją wyższość nad rywalem strzelając czwartego gola. Jego autorem był ponownie Janusz Gancarczyk.

Śląsk pewnie pokonał Odrę 4:0 i po trzech kolejkach ekstraklasy ma na koncie pięć punktów.

Sprawdź też wyniki innych dolnośląskich zespołów w niższych ligach.

Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław 4:0 (3:0)
1:0 - J. Gancarczyk 16'
2:0 - Mila 38'
3:0 - Wołczek 45'
4:0 - J. Gancarczyk 70'

Śląsk: Kaczmarek - Wołczek, Cap (83' Socha), Celeban, Pawelec, Ostrowski, Górski (46' Łudziński), Sztylka (90' Ulatowski), J. Gancarczyk, Mila, Sotirovic

Odra: Stachowiak - Radler, Kowalczyk, Dymkowski, Szary, Woś (46' Seweryn), Kuranty (76' Hinc), Gierczak, Małkowski, Aleksander, Korzym (46' Moskal)