Śląsk remisuje z Gawinem w ostatnim sparingu

Radio RAM | Utworzono: 22.07.2008, 19:22 | Zmodyfikowano: 23.07.2008, 10:46

Trener zespołu zapewniał po meczu, że jest to jednostka treningowa i wyniku nie należy traktować poważnie. W podobnym tonie wypowiadali się piłkarze, przekonując, że w sobotę w Łodzi na pewno zaprezentują się dużo lepiej.

Faktem jednak jest, że na tle drugoligowych rywali Śląsk nie błyszczał. Nie dość, że w ataku zespół grał niedokładnie i momentami zupełnie bez pomysłu, to na dodatek po zaledwie czterech minutach przegrywał już 0:1. Błąd popełnił bramkarz Wojciech Kaczmarek, który wypuścił piłkę z rąk po niepewnej interwencji i Marcin Mazurek zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu.

Zawodnicy Gawina grali bardzo pewnie. Natomiast w Śląsku przede wszystkim brakowało ostatniego podania i wykończenia akcji. Dwoił się Vuk Sotirovic, ale już wspierający go Remigiusz Sobociński był niewidoczny. Nieporadność napastników wyraźnie zdenerwowała Petra Pokornego. Środkowy obrońca Śląska w końcówce drugiej połowy wbiegł w pole karne rywali i po dośrodkowaniu Sebastiana Mili strzelił głową bramkę.

Po przerwie tradycyjnie trener Tarasiewicz zmienił niemal cały skład. Na boisku pozostali tylko Vladimir Cap, który zszedł do środka obrony, a na lewą pomoc przesunął się Mila. W drugiej połowie jednak Śląsk zagrał równie słabo i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

W ekipie z Królewskiej Woli po przerwie na placu gry pojawili się piłkarze Śląska - Krzysztof Szewczyk i Jakub Małecki, wypożyczeni z Wrocławia właśnie do Gawina. Zawodnicy, którzy wracają do gry po ciężkich kontuzjach przyznali po meczu, że chcą odbudować swoją formę, by spróbować swoich sił ponownie w Śląsku.

Natomiast w ekipie beniaminka ekstraklasy zabrakło kontuzjowanego Dariusza Sztylki i Damiana Szydziaka. Młody zawodnik Ślęzy Wrocław pojechał na zgrupowanie ze swoją drużyną.

Ostatni test Śląska wypadł słabo, ale najważniejszym sprawdzianem rzeczywistej formy zespołu będzie sobotni mecz z ŁKS-em w Łodzi. Spotkanie pierwszej kolejki ekstraklasy rozpocznie się o godzinie 20-tej

Transmisja z tego spotkania na antenie Radia Wrocław, a w całości, bez przerw i reklam w specjalnym kanale internetowym.

Gawin Królewska Wola 1-1 Śląsk Wrocław
Marcin Mazurek 4 - Petr Pokorný 43

Śląsk Wrocław: (I połowa) Wojciech Kaczmarek - Piotr Celeban, Petr Pokorný, Zbigniew Wójcik, Vladimír Čáp - Marek Gancarczyk, Wojciech Górski, Sebastian Mila, Janusz Gancarczyk - Vuk Sotirović, Remigiusz Sobociński. (II połowa) Andrzej Olszewski - Krzysztof Wołczek, Tadeusz Socha, Vladimír Čáp (70 Petr Pokorný), Mariusz Pawelec - Krzysztof Ostrowski, Łukasz Tymiński, Krzysztof Ulatowski, Sebastian Mila (70 Sebastian Dudek) - Przemysław Łudziński, Tomasz Szewczuk.

Gawin Królewska Wola: Adrian Masarczyk (46 Łukasz Malec) - Piotr Stawowy, Tomasz Balul, Artur Koziara, Kamil Pilarski, Grzegorz Dorobek, Radosław Flejterski, Paweł Kowal, Marcin Mazurek, Arkadiusz Piech, Piotr Górski. Po przerwie grali także: Tomasz Sebastianiuk, Michał Wróbel, Krzysztof Szewczyk, Jakub Małecki, Robert Piwowar, Łukasz Szczepaniak, Marcin Wiśniewski, Dawid Żłobiński, Artur Derejczyk, Paweł Lis.