Szef Dolnośląskiego Centrum Onkologii zatrzymany!

Radio RAM, Elżbieta Osowicz, Dominik Panek | Utworzono: 14.07.2008, 10:31 | Zmodyfikowano: 14.07.2008, 16:42
A|A|A

Zastępca dyrektora Marian Stempniak zapytany przez nas rano, czy potwierdza tę informację, odpowiedział: - To już wiecie?

Jak mówi Stempniak, jego szef zadzwonił do niego rano i powiedział, że nie będzie dziś w pracy. Wyjaśnił, że jest przewożony do Radomia.

Marek P. został zatrzymany rano we Wrocławiu przez policję. Szef wydziału śledczego radomskiej prokuratury Mariusz Potera potwierdza zatrzymanie i dodaje, że zarzuty wobec Marka P. będą dotyczyć przestępstw popełnianych na styku firm farmaceutycznych i świata lekarskiego.

Posłuchaj wypowiedzi prokuratora Potery dla Radia Wrocław:

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o ustawianie przetargów na zakup sprzętu medycznego. W całym kraju zatrzymano w tej sprawie kilkadziesiąt osób, z tego niemal dziesięć na Dolnym Śląsku.

Prokurator Potera nie ujawnia na razie zarzutów dla Marka P. Wyjaśnia, że zrobi to dopiero we wtorek, kiedy będzie zapadała decyzja o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Tagi:
REKLAMA
Dźwięki
Szef Dolnośląskiego Centrum Onkologii zatrzymany. Mówi o tym szef wydziału śledczego radomskiej prokuratury Mariusz Potera. Nagranie Radia Wrocław.