Marek Łapiński (PO) nowym przewodniczącym sejmiku

Radio RAM, (łm) | Utworzono: 30.10.2007, 14:57 | Zmodyfikowano: 30.10.2007, 16:49
A|A|A

Marek Łapiński (Fot. Kancelaria Sejmiku)

Za Markiem Łapińskim głosowało aż 26 (na 36) radnych. 9 wstrzymało się od głosu. O tym że Łapiński zostanie przewodniczącym sejmiku pisaliśmy obszerniej w niedzielę.

Łapińskiego rekomendowała rządząca samorządem wojewódzkim koalicja PO-PSL. Jego poprzednik - prof. Leon Kieres - w niedawnych wyborach parlamentarnych dostał się do Senatu.

Jeszcze przed wyborem Marek Łapiński mówił Polskiemu Radiu Wrocław i Radiu RAM, że za swoich mistrzów uważa swoich dwóch poprzedników na stanowisku przewodniczącego sejmiku - Stanisława Jurcewicza i prof. Kieresa (obaj z PO). Zapowiedział też "unowocześnienie pracy sejmiku". Posłuchaj:

Marek Łapiński w połowie lat 90. był dziennikarzem wrocławskiego radia "Eska". Potem wziął się za wydawanie prasy lokalnej. Ma dwa tytuły - w Trzebnicy i Biłgoraju. Jest członkiem władz Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. W niedawnych wyborach wystartował do Sejmu z 9. miejsca listy PO w okręgu wrocławskim. Nie dostał się. Ale ma taki wynik, że w razie, gdyby z mandatu zrezygnował którykolwiek z posłów z tej listy z tego okręgu - Łapiński zająłby jego miejsce.

Kampanię wyborczą Marek Łapiński prowadził m.in. w internecie. Swoją oficjalną stronę założył w popularnym serwisie blogerskim Wordpress. Agitował poprzez swój profil w serwisie Nasza-klasa.pl. Udostępnił też swój numer Gadu-Gadu.

Łapiński jest sekretarzem klubu PO-PSL w sejmiku oraz szefem sejmikowej komisji rewizyjnej.

REKLAMA
Dźwięki
Marek Łapiński (PO) o swoich planach w roli przewodniczącego sejmiku - jeszcze przed wyborem na tę funkcję.