Traincha śpiewa Bacharacha

Radio RAM | Utworzono: 09.04.2008, 14:50 | Zmodyfikowano: 14.04.2008, 21:56
A|A|A

Nie tylko repertuar przekonał mnie do sięgnięcia po tę płytę. Któż nie zna doskonałych utworów , jak : „I Say a Little Prayer”, „The Look Of Love”,”Walk On By", czy przepięknego „Alfie”. Zresztą sam Burt Bacharach sprzyjał projektowi i wystąpił w kilku nagraniach. Ten znakomity amerykański pianista i kompozytor poznał się na talencie Trainchy, gdy zobaczył DVD z jej koncertu. Stwierdził wówczas: „Musimy do niej zadzwonić”. Sprawiły to także niesamowite aranżacje Vince’a Mendozy, dyrygenta i muzyka, którego cenię od lat za niezwykłe brzmienie. Tym razem zaprosił do projektu Metropole Orchestra. Posłuchajcie tylko , jak brzmi w otwierającej całość kompozycji „Do You Know The Way To San Jose?”

Wcześniej Mendoza dał się poznać słuchaczom aranżując dla Bjork utwory z „Selma Songs”, ale przede wszystkim dowodził orkiestrą złożoną z ponad stu muzyków na krążku „Both Sides Now” Joni Mitchell. I za te dźwięki świat pokochał Mendozę. Zaopatrzyłem się również swego czasu w nagrania włoskiego saksofonisty Stefano di Battisty zawarte na „Round About Roma”, który skorzystał z usług utalentowanego dyrygenta.

Cieszy fakt, że album „The Look of Love” ukazał się w Polsce. Słuchacze Radia RAM od niedawna mogą słuchać częściej na antenie utworu „That’s What Friends Are For” z tego wydawnictwa. Zostało ono również wzbogacone o duet artystki z Gregorzem Turnauem w evergreenie „Close To You”. Ocenę tego przedsięwzięcia pozostawiam każdemu z was. Naprawdę warto zaopatrzyć się w krążek, lub postarać się go otrzymać od naszej rozgłośni w tym tygodniu. Rozdajemy Trainchę jako wiosenny prezent dla tych, których nie ominie szczęście. Słuchajcie naszego programu , a być może i do was dotrą dźwięki „The Look Of Love”.

Traincha „The Look Of Love”
EMI Music Polska/ Blue Note 2008

REKLAMA