Urszula Dudziak: Azjaci myślą, że "Papaya" jest po polsku (Posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 21.03.2008, 15:49 | Zmodyfikowano: 21.04.2008, 19:54
A|A|A

(Fot. Marcin Oliva Soto / Polska - Gazeta Wrocławska)

Urszula Dudziak nagrała przebojową "Papayę" w połowie lat 70. Niedawno na Filipinach powstał specjalny taniec pod tą pozbawioną tekstu piosenkę - "Papaya Dance". Od tej pory robi furorę, głównie dzięki YouTube. Sama Urszula Dudziak jest wciąż zaskoczona tą nagłą popularnością piosenki sprzed lat. Posłuchaj rozmowy:

A skąd szał na "Papaya Dance"? Zaczęło się od tego, że motyw z utworu Urszuli Dudziak pojawił się w jednym z filipińskich teleturniejów. Do wpadającej w ucho melodii ułożony został prosty taniec. Po każdej poprawnej odpowiedzi uczestnika teleturnieju, w studio rozbrzmiewa "Papaya", publiczność wstaje z miejsc i tańczy "Papaya Dance". Moda na ten taniec przeniosła się także m.in. do Japonii, Korei Południowej i Meksyku.

Zobacz jak tańczy się "Papayę":

Z Urszulą Dudziak rozmawialiśmy przy okazji jej niedawnej wizyty we Wrocławiu. Wokalistka uświetniła galę polskiej animacji, w hali Wytwórni Filmów Fabularnych przypomniała kompozycje swoje i Michała Urbaniaka, a w niedzielny poranek - na tarasie jednego z hoteli - uczyła wrocławian tanczyć "Papayę".

REKLAMA
Dźwięki
Urszula Dudziak: Azjaci myślą, że "Papaya" jest po polsku. Rozmowa Polskiego Radia Wrocław.