Handlowali fałszywą viagrą (posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 19.03.2008, 15:32 | Zmodyfikowano: 19.03.2008, 18:01
A|A|A

Fot. Dominik Panek

Sprowadzane z Azji farmaceutyki były o wiele silniejsze niż te legalnie produkowane i mogły spowodować poważne powikłania. Dlatego prokuratura postawiła zatrzymanym zarzut zatrzymanym narażenia wielu ludzi na niebezpieczeństwo.

Posłuchaj materiału Polskiego Radia Wrocław:

Niemal wszyscy zatrzymani przyznają się do zarzutów, ale umniejszają swoją rolę. Grozi im do 8 lat więzienia. Podczas przeszukania ich mieszkań policja zabezpieczyła 140 tys. zł.

Podejrzani działali od kilku lat. To pierwsza tego typu sprawa w Polsce. Komisarz Ryszard Piotrowski z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej ostrzega przed kupowaniem tego typu leków w Internecie. Zaznacza, że takie medykamenty mogą być sprzedawane tylko w aptekach na receptę. Tymczasem zatrzymani sprzedawali je w Internecie nawet na sztuki, cena nie odbiegała od tej legalnej.

Prowadzący śledztwo szukają teraz poszkodowanych i apelują do osób, które kupiły w Internecie takie leki, a zaobserwowały u siebie powikłania, o zgłaszanie się do lekarzy. Poszkodowane w tej sprawie są dwa amerykańskie koncerny farmaceutyczne. Ich prawnicy podkreślali dzisiaj profesjonalizm polskiej policji i prokuratury.

REKLAMA
Dźwięki
Handlowali fałszywą viagrą. Materiał Polskiego Radia Wrocław.