Dutkiewicz związał się politycznie z Ujazdowskim

Radio RAM | Utworzono: 17.03.2008, 09:29 | Zmodyfikowano: 17.03.2008, 18:44
A|A|A

Na zdjęciu Rafał Dutkiewicz. Fot. Tomasz Hołod ("Polska - Gazeta Wrocławska")

W poniedziałek prezydent Rafał Dutkiewicz zapewniał, że stowarzyszeniu jest bardzo daleko do partii politycznej. Również Kazimierz M. Ujazdowski zaprzecza domysłom, że jego organizacja ma być nową siłą na scenie politycznej. Obaj jednak nie wykluczają, że stowarzyszenie wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych w 2010 r.

Preyzdent Dutkiewicz zaznaczył przy tym, że nie podjął jeszcze decyzji czy po raz trzeci wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Zapowiadany ruch Rafała Dutkiewicza wywołuje wiele komentarzy wśród polityków. Zarówno Platforma Obywatelska jak i Prawo i Sprawiedliwość, które dotąd go popierały, widzą w nim poważnego konkurenta. Prezydent Wrocławia broni się też przed łączeniem Stowarzyszenia z walką polityczną. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza".

Stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI powstało w grudniu. Oprócz Kazimierza Michała Ujazdowskiego tworzą go byli samorządowcy PiS, m.in. były marszałek województwa Paweł Wróblewski, prezydent Bolesławca Piotr Roman, były poseł, obecnie wicestarosta świdnicki Ryszard Wawryniewicz, a także grupa wrocławskich radnych, którzy opuścili PiS, przystępując do klubu prezydenta.

Pierwszą inicjatywą portalu jest ankieta dotycząca zmian w konstytucji. Informacje na stronie http://www.polskaxxi.pl/

REKLAMA