Schetyna kandydatem na szefa MSWiA

Radio RAM, (IAR) | Utworzono: 25.10.2007, 14:46 | Zmodyfikowano: 25.10.2007, 15:48
A|A|A

Grzegorz Schetyna (Fot. Piotr Krzyżanowski / Polska - Gazeta Wrocławska)

Grzegorz Schetyna - sekretarz generalny PO, wrocławianin (posłujący z okręgu jeleniogórsko-legnickiego)  - już od dawna był typowany na przyszłego ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie tworzonym przez swoją partię. Jednak w środę internetowy serwis tygodnika "Wprost" podał, że Schetyna zostanie raczej szefem klubu PO.

Te spekulacje uciął w czwartek sam Donald Tusk, szef PO. Przyznał, że zaproponuje Schetynie objęcie MSWiA. Dodał również, że w swoim rządzie widziałby także Radka Sikorskiego (jako szefa MON lub MSZ) oraz Jarosława Gowina (na czele resortu edukacji).

Przypomnijmy, że za kandydata na szefa MON uchodzi inny wrocławianin, Bogdan Zdrojewski. Jednak zdaniem "Gazety Wyborczej Wrocław", słabną jego szanse na objęcie tego stanowiska.

"GW" twierdzi, że Zdrojewski jest marginalizowany w PO, bo jest w nie najlepszych stosunkach ze Schetyną - wszak najbliższym współpracownikiem Tuska. Dlatego ten popularny we Wrocławiu poseł może co najwyżej liczyć na stanowisko ministra kultury lub rozwoju regionalnego.

Przeczytaj nasz raport specjalny o tym, kto z Dolnego Śląska może wejść do nowego rządu.

REKLAMA