"Wprost": Schetyna nie wejdzie do rządu

Radio RAM | Utworzono: 24.10.2007, 14:47 | Zmodyfikowano: 24.10.2007, 14:53
A|A|A

Grzegorz Schetyna (Fot. PRW)

Tę informację podał internetowy serwis tygodnika "Wprost". Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna - sekretarz generalny PO, wrocławianin (choć posłuje z okręgu jeleniogórsko-legnickiego) - był typowany na ministra spraw wewnętrznych i administracji w przyszłym rządzie budowanym przez Donalda Tuska.

Czy to się zmieniło? Cytuję "Wprost":

"Donald Tusk chciałby, żeby dotychczasowy sekretarz PO stanął na czele 209-osobowego klubu parlamentarnego Platformy. – Będzie to największy klub parlamentarny po 1989 roku i żeby kierować taką grupą osób trzeba sprawnego organizatora – tłumaczy poseł z najbliższego otoczenia szefa PO.

Sam Schetyna ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom. – Faktycznie klubowi potrzeba silnego przywództwa, ale spekulacje personalne są na tym etapie przedwczesne – mówi nam Schetyna".

W poprzedniej kadencji parlamentu szefem klubu PO był inny wrocławianin - Bogdan Zdrojewski. Dziś typowany na ministra obrony narodowej (lub kultury, albo infrastruktury).

W środę ruszyły rozmowy koalicyjne pomiędzy PO i PSL. Jest wstępna zgoda PSL, by marszałkiem Sejmu został Bronisław Komorowski (PO). Już wcześniej gotowość tworzenia rządu wyraził Donald Tusk. Niewykluczone, że jeśli uda się zmontować koalicję PO-PSL, wicepremierem będzie lider ludowców Waldemar Pawlak.

Przeczytaj nasz raport specjalny o tym, kto z Dolnego Śląska może znaleźć się w nowym rządzie tworzonym przez PO.

Tagi:
REKLAMA