Eric Alira radnym sejmiku dolnośląskiego!

Radio RAM | Utworzono: 23.10.2007, 21:30 | Zmodyfikowano: 23.10.2007, 22:09
A|A|A

(Fot. Piotr Krzyżanowski / Polska The Times Gazeta Wrocławska)

Będzie to pierwszy czarnoskóry radny w dziejach sejmiku. Chyba że nie zgodzi się na objęcie mandatu. Gdy zadzwoniliśmy do niego we wtorek, przed godz. 22.00, był zaskoczony. Powiedział tylko, że nic na razie nie wie o mandacie radnego. - Nie mogę teraz rozmawiać, nic nie wiem, spaliśmy właśnie więc proszę zadzwonić później - dodał.

Eric Alira na co dzień pracuje w urzędzie gminy w Chocianowie. Jest pomysłodawcą i organizatorem tamtejszych corocznych pikników reggae.

Alira ma wejść do sejmiku w miejsce radnego Norberta Wojnarowskiego, który właśnie został posłem. W zeszłorocznych wyborach samorządowych Alira startował z piątego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu legnickim. Dostał ponad 4,3 tys. głosów, ale to nie wystarczyło, by wszedł do sejmiku. Ten wynik był jednak zarazem na tyle duży, że Alira był pierwszym na liście kandydatów - by tak rzec - rezerwowych, którzy mieli szansę wejść do sejmiku, gdyby tylko odszedł z niego któryś z radnych z tej samej listy w tym samym okręgu.

No i taka właśnie okazja nadarzyła się teraz, gdy do Sejmu dostał się Norbert Wojnarowski - radny PO z okręgu legnickiego (notabene, posłanką została również inna radna tej samej partii z tego okręgu - Ewa Drozd).

REKLAMA

To może Cię zainteresować