Był otwarty ponad 4 miesiące. Aquapark znów nieczynny

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 17.10.2020, 19:22 | Zmodyfikowano: 17.10.2020, 20:37
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl/ A. Owczarek

Anna Lisowska z Aquaparku przyznaje, że sytuacja dla wrocławskiej placówki nie jest łatwa, ale klienci nie powinni obawiać się o swoje finanse.

Poprzednią, przymusową przerwę, wrocławski Aquapark wykorzystał na remonty. I tak pojawiły się nowe prysznice oraz toalety w strefie rekreacji. Całkowicie zmieniono pomieszczenia matki z dzieckiem przy brodziku dziecięcym. Okresowy przegląd przeszły też wszystkie zjeżdżalnie. Wyremontowana została także antresola, na której odbywają się półkolonie i urodziny dla dzieci. Anna Lisowska przyznaje, że sytuacja jest trudna, bo minęły dopiero 4 miesiące od otwarcia obiektu, po pierwszym, przymusowym zamknięciu. Przypomina także, że park wodny dbał o przestrzeganie zasad związanych z reżimem sanitarnym.

Od soboty restauracje otwarte są tylko do 21, obowiązują limity w komunikacji miejskiej i na imprezach. Oprócz aquaparków zamknięte są także siłownie. Kilkaset osób uczestniczyło w sobotnim proteście właścicieli i pracowników klubów fitness oraz siłowni, którzy nie zgadzają się z zamknięciem swojej branży w związku koronawirusem. Niektórzy z nich przynieśli ze sobą na Plac Zamkowy w Warszawie transparenty "Fitness = zdrowie", "Fitness = odporność", czy "Nie zamykajcie siłowni. Fitness to zdrowie". W trakcie manifestacji jej uczestnicy skandowali "Chcemy pracować". Z żądaniem odstąpienia od decyzji ws. zamknięcia siłowni, centrów fitness, basenów i aquaparków wystąpił do premiera poseł Lewicy (Wiosny) dr Krzysztof Śmiszek. Według polityka ta decyzja doprowadzi do załamania tej branży, a przy tym odbije się na zdrowiu milionów Polaków. - Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. Zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać - poinformowało w komunikacie ministerstwo sportu. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować