Lewica rozpoczyna jesienną ofensywę

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 19.09.2020, 11:48 | Zmodyfikowano: 19.09.2020, 13:58
A|A|A

fot. M. Gadawa

Cykl spotkań z politykami, samorządowcami i ekspertami zainaugurowano w sobotę na Stadionie Miejskim. Zwieńczeniem ma być opracowanie wspólnego programu na najbliższe lata. Adrian Zandberg, lider Partii Razem, mówiąc o przyszłości Lewicy nie omieszkał nawiązać do aktualnej sytuacji politycznej.

Robert Biedroń opowiedział, czym będą kierowały się ugrupowania lewicowe przy opracowywaniu programu.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty opowiada, co się stanie z wnioskami wypracowanymi na 16 spotkaniach.

Wśród gości była także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Zapewnia, że Lewica przepracowała już kwestię wyborów prezydenckich, w których Robert Biedroń otrzymał ponad 2 proc. poparcia.

Efektem spotkań ma być listopadowy kongres programowy w Warszawie. Do tego czasu politycy Lewicy chcą konsultować swoje pomysły m.in. z ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Politolog prof. Anna Pacześniak zwraca jednak uwagę, że spotkania mają także dodatkowy cel.

W niedzielę politycy spotkają się w Opolu. Kongres, na którym zostanie przedstawiony program Lewicy zaplanowano w listopadzie na Stadionie Narodowym. Miesiąc później odbędzie się kongres zjednoczeniowy dwóch partii - SLD i Wiosny Roberta Biedronia.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować