Prezydent Wrocławia otrzymał absolutorium za prawidłowe wykonanie budżetu

km, Malwina Gadawa | Utworzono: 27.05.2020, 15:11 | Zmodyfikowano: 27.05.2020, 15:13
A|A|A

Fot. archiwum Radia RAM

Większość radnych głosowała także za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania po przedstawionym raporcie o stanie miasta. Ewa Wolak, szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej tłumaczy, dlaczego Jacek Sutryk zasłużył na taki wynik:

Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma klub PiS. O czym opowiada radny Andrzej Kilijanek:

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi głosowało 25 radnych, przeciw 9, a 2 się wstrzymało.

Prezydent Wrocławia przedstawia raport o stanie gminy za 2019 rok. To pierwsze takie podsumowanie pełnego roku pracy Jacka Sutryka. Samorządowiec w swoim wystąpieniu wiele miejsca poświęcił finansom. Podkreślił, że od lat systematycznie rosną dochody i wydatki budżetu miasta. W 2019 r. przekroczyły 4,9 miliarda zł:

We Wrocławiu praktycznie nie ma bezrobocia. W 2019 roku poziom bezrobocia wynosił 1,6 proc. Ponad miliard złotych wydano na inwestycje w mieście, z czego 307 mln zł to pieniądze przeznaczone na budowę trasy tramwajowo-autobusowej.

Przez blisko cztery godziny prezydent Wrocławia referował miejskim radnym raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności władz miasta w poprzednim roku. Jacek Sutryk prosząc o głosy radnych mówił, że Wrocław rozwija się coraz lepiej. Na poparcie tej tezy przedstawiał dane. Wrocław w ubiegłym roku na oświatę przeznaczył ponad miliard złotych. Zwiększono o 696 liczbę miejsc dla dzieci w przedszkolach. Miasto wydało blisko 700 mln zł na pomoc społeczną, a ponad 240 mln zł na transport:

Dyskusja o stanie miasta to także czas dla mieszkańców, którzy mogli się wypowiedzieć na dzisiejszej sesji. Z tej okazji skorzystało kilka osób:

Przed radnymi głosowania w sprawie udzielenia absolutorium za prawidłowe wykonanie budżetu oraz w sprawie udzielenia wotum zaufania po przedstawionym raporcie o stanie miasta.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować