Po dwóch miesiącach Hydropolis ponownie otwiera się dla gości

PP, inf. prasowa | Utworzono: 22.05.2020, 14:50 | Zmodyfikowano: 22.05.2020, 14:50
A|A|A

fot. Hydropolis

Na terenie centrum wiedzy o wodzie będzie mogło przebywać łącznie 100 gości. Każdy z nich przy zakupie biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek. Wśród wytycznych Sanepidu jest również zakaz korzystania z siedzisk znajdujących się na terenie Hydropolis.

Zmianie ulegną godziny pracy Hydropolis. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.

– Pracowaliśmy nad tym, aby nasze centrum wiedzy o wodzie było jeszcze ciekawszym miejscem – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. – Już niebawem zaprezentujemy nową wystawę czasową „Przeciek”, która porusza bardzo ważne zagadnienie. Dziś nasze dyskusje dominuje temat koronawirusa. Tymczasem zmagamy się z drugim ważnym problemem – suszą. Stąd każdy z nas powinien dbać o wodę i używać jej racjonalnie, o co apelujemy przy każdej nadarzającej się okazji – dodaje.

Wystawa „Przeciek” zostanie otwarta na początku czerwca. Jej widzowie dowiedzą się, dlaczego zasoby wody do picia wciąż się zmniejszają. Przekonają się na czym polegają zaburzenia obiegu wody w przyrodzie, które z kolei powodują okresy suszy, powodzie i skażenie wody.

REKLAMA

To może Cię zainteresować