Koronawirus. W szpitalu im. Marciniaka utworzono "czerwoną strefę" dla pacjentów z COVID-19

el | Utworzono: 18.04.2020, 14:26 | Zmodyfikowano: 18.04.2020, 22:13
A|A|A

fot. mat. prasowe

O utworzeniu strefy intensywnej terapii – tzw. strefy czerwonej - w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka poinformował w sobotę wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski.

– Szpital deklaruje dodatkowe zabezpieczenie dla pacjentów COVID-19, u których przebieg choroby jest ciężki. Chcemy wesprzeć szpitale jednoimienne w walce z epidemią – powiedziała dyrektor szpitala Katarzyna Kapuścińska.

Strefa została wydzielona z SOR-u. Postawiono tutaj specjalne śluzy, które służą bezpiecznemu wydzieleniu obszaru czerwonego. Utworzonych zostało 10 miejsc, z możliwością zwiększenia tej liczby do 14, dla pacjentów wymagających leczenia pod respiratorem. Nową strefę intensywnej terapii obsługiwać będzie personel anestezjologii oraz SOR-u.

– Przed nami szczyt zachorowań, przygotowujemy się do jego nadejścia. Kluczowe jest dla nas zapewnienie miejsca w szpitalach dla osób, u których przebieg choroby jest ciężki i wymagają oni intensywnej opieki. To priorytet w tej chwili. Koordynujemy pracę szpitali wojewódzkich, żeby mogły się wzajemnie wspierać i uzupełniać – podkreślił Krzyżanowski.

Wicemarszałek przekazał, że obecnie w dolnośląskich szpitalach i izolatoriach z powodu zachorowania na COVID-19 hospitalizowanych jest 151 pacjentów.

Najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem leczonych jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Przebywa tam 66 pacjentów z COVID-19, z czego dziewięć osób jest hospitalizowanych na OIOM-ie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować