Czerwcowy Nocny Półmaraton odwołany

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 26.03.2020, 05:50 | Zmodyfikowano: 26.03.2020, 05:53
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

- Przeprowadzenie imprezy z udziałem 13 tysięcy zawodników z ponad 30 krajów, tysięcy kibiców i tysięcy wolontariuszy jest po prostu niebezpieczne, a przygotowaniem musielibyśmy już ruszyć – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- To dla nas naprawdę trudna i bolesna decyzja. Wielu organizatorów rozważa połączenie półmaratonu z maratonem. My nie uznajemy żadnych półśrodków. Wiemy, patrząc na ogromne zainteresowanie 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem i słuchając głosów zawodników, że tylko specyficzny klimat nocy w Stolicy Dolnego Śląska gwarantuje zachowanie tożsamości naszej imprezy. To oznacza, że aby zapewnić maksymalną jakość wrocławskiego półmaratonu i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy i zaangażowanych w organizacje pracowników, wolontariuszy i służb publicznych jedynym rozwiązaniem jest odwołanie tegorocznej edycji. Ze swojej strony – organizatora i biegacza jednocześnie – zachęcam do pozostawienia swoich numerów startowych i startu w przyszłorocznej imprezie. Pamiętajmy, że dostosowując się do rozporządzeń administracyjnych działamy nie tylko w swoim interesie, ale i dbamy o swoich najbliższych – często osoby starsze, czy z osłabioną odpornością. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, pokonajmy razem zagrożenie i wróćmy silniejsi za rok – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu –

Wszyscy biegacze, którzy posiadają nadane numery startowe, zachowają je do kolejnej edycji imprezy. Jeśli ktoś zrezygnuje ze startu, odzyska pieniądze. Szczegóły na www.pol.wroclawmaraton.pl.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować